contact-side-fixed
חיפוש מתקדם

תכניות לימוד

רקע כללי

תואר רטשון
 

לימודי התואר הראשון במינהל עסקים נועדו להקנות לסטודנטים ידע כללי בתחומים השונים של מינהל עסקים. מטרת התוכנית היא להכין את הבוגרים למילוי תפקידים מקצועיים וניהוליים בארגון עסקיים וכן להכין את התשתית ללימודים מתקדמים בתחום.

 

התכנית חושפת את הסטודנטים להיבטים השונים של ניהול, מדגישה את הזיקה של חומר הלימוד לתחום העסקי והמוסדי בישראל ומתמקדת בפיתוח יכולות התמודדות עם מטלות ניהול ומחקר ברמה גבוהה בכדי להכשיר את את הבוגרים להתמודדות מוצלחת עם האתגרים שמציבה הסביבה העסקית.

מטרות התכנית:

• הקניית ידע בסיסי ונרחב במושגים, תאוריות, כלי ניתוח ושיטות לקבלת החלטות.

• פיתוח יכולת לנתח בעיות והתרחשויות בארגון העסקי וסביבתו.

• טיפוח יכולות ליישם את חומר הלימוד בפועל בתחום העסקי והמוסדי

תוכנית הלימודים בבית הספר היא דו-חוגית, מתוך הכרה בחשיבותה של השכלה מעמיקה בתחומים משלימים למנהל עסקים ובנחיצותם של אופקים רחבים להמשך הקריירה של הבוגרים. המסלול הדו חוגי מאפשר לסטודנטים ליהנות מהיתרונות הגדולים שמציעים הלימודים בחוגים מובילים אחרים של האוניברסיטה העברית.

במהלך הלימודים, נחשפים הסטודנטים למרצים מהשורה הראשונה בעולם ולומדים בסביבה המדגישה מצוינות אקדמית. העובדה, שהמרצים בחוג נמצאים בחזית הידע העולמי מבטיחה את איכות ההוראה וחושפת את התלמידים למגמות העדכניות והמתקדמות ביותר.

התואר הראשון נפרש על פני שלוש שנים:

• שנה א' – רכישת מיומנות בסיסיות היוצרות את התשתית ללימודי העסקים והניהול. הקורסים כוללים, מתמטיקה, סטטיסטיקה, כלכלה, חשבונאות, מדעי ההתנהגות ולימודי אינטרנט.

• שנה ב' – התמקדות בהיבטים השונים של ניהול: מימון, שיווק, התנהגות ארגונית וחקר ביצועים .

• שנה ג' - קורסים מתקדמים ואינטגרטיביים, הקושרים בין כל תחומי הלימוד. בשנה זו מבצעים הסטודנטים פרוייקט יישומי רחב שמטרתו להביא לידי ביטוי את לימודי השנים הראשונות ולפתח מיומנויות ניתוח ויישום בהתמודדות עם אתגרים ארגוניים.

במהלך לימודי התואר הראשון מושם דגש על הסביבה החברתית ועל עבודה קבוצתית המעודדת את הסטודנטים ללמוד לשתף פעולה בצוות, וליצור קשרים מעבר לאלו הנובעים מהלימודים הפורמאליים.

 

הרשמה וקבלה

הרשמה באמצעות מדור רישום וקבלה: רישום מקוון

בדיקת סיכויי קבלה בכתובת: http://info.huji.ac.il

פרטים על התכנית ניתן למצוא במדריך לנרשם וכן צרו קשר עם הגב' שירן טויטו במזכירות ביה"ס למנהל עסקים. שעות קבלה: 9:00-15:00.

תלמידי חוגים אחרים המעוניינים להתחיל בלימודי מינהל עסקים לאחר סיום שנת לימודים אחת בחוג אחר באוניברסיטה העברית, חייבים להירשם במשרד לקבלת תלמידים.

 

בעלי תפקידים

יועצת התכנית: אדוה ליברמן, צרו קשר.

 

מבנה תכנית הלימודים

תכנית הלימודים לתואר ראשון במינהל עסקים מתקיימת במסלול דו-חוגי. התכנית מורכבת מארבעה חלקים:

• לימודי תשתית.

• לימודי יסודות במינהל עסקים.

• לימודים אינטגרטיביים.

• לימודי בחירה מתקדמים.

• מכסת הלימודים לתואר ראשון הינה 59-60 נקודות.

 

לימודי תשתית (שנה א)

לימודי התשתית מהווים את המסד הדיסציפלינרי לתכנית הלימודים. על התלמיד להשלימם בשנה א' כיוון שהם מהווים תנאי קדם לקורסים מתקדמים.

 

לימודי יסודות במינהל עסקים (שנים א'-ב')

לימודים אלו נועדו להקנות לסטודנט את היסודות בנושאים המרכזיים של מינהל עסקים. עליו להשלימם עד סוף שנת לימודיו השנייה.

 

לימודים אינטגרטיביים (שנה ג')

לימודים אלו נועדו לגבש את הידע שרכש הסטודנט בלימודיו לתואר ב"א במינהל עסקים, ולהכשיר אותו להתמודד עם בעיות מורכבות בארגון, תוך התייחסות לבעיות הספציפיות לישראל. לימודים אלו פתוחים לתלמידים בשנת לימודיהם האחרונה ל-ב"א והם כוללים את הקורסים הבאים:

 

לימודי בחירה מתקדמים

קורסי הבחירה מהווים נדבך לימודים מתקדם בתחומים העיקריים של מינהל עסקים. לימודים אלו נועדו להעמיק את הידע של הסטודנט במינהל עסקים, לטפח את יכולתו להתמודד עם נושאים ובעיות בתחום הניהול, ולהדגיש היבטים מעשיים-אמפיריים בזיקה למשק הישראלי.

סטודנט ילמד את לימודי הבחירה המתקדמים בשנים ב'-ג' ללימודיו.כל התמחות מציעה מספר קורסי בחירה מתקדמים ל-ב"א - ראה רשימה באתר בית הספר.

 

אבני פינה

תכנית העשרה אקדמית, המאפשרת לתלמידי האוניברסיטה העברית להירשם למגוון רחב של קורסים בנושאים שונים כחלק מהתואר. על מנת לדעת מה היקף התכנית בה אתם מחוייבים בהתאם לשילובים בהם אתם חפצים, ולמידע נוסף אנא היכנסו לאתר של "אבני פינה": http://ap.huji.ac.il