contact-side-fixed
חיפוש מתקדם

תכניות לימוד

סטודנטים על חילופי סטודנטים

אוניברסיטת Peking

הלימודים בבייג'ינג היו תקופה משנת חיים מבחינתי, בראש ובראשונה מבחינה אישית, אך ללא ספק גם מבחינה מקצועית ואקדמית.

כמי שטייל רבות בעולם אני יכול להעיד, שחוויית המגורים במקום זר תרבותית כמו סין, ייחודית במינה. השפה, המנהגים, האוכל, המגוון העצום של האנשים שפוגשים והשקיעה לתוך חיי היומיום של בייג'ינג, היו מופלאים.

בייג'ינג היא שילוב מושלם של מזרח ומערב, עם אזורים מפותחים ומערביים לגמרי (עם גורדי שחקים, רכבת תחתית, מועדונים ומסעדות יוקרה) לצד אזורים בהם החיים המקומיים מתקיימים כמעט ללא שינוי מזה שנים רבות. חיי היומיום המקומיים בעיר העניקו לי פרספקטיבה מחודשת והפכו לחוויה מדהימה.

מבחינה מקצועית התקדמתי ונחשפתי לאפשרויות העצומות שסין מציעה וגם החוויה האקדמית הייתה יוצאת מהכלל. המרצים באוניברסיטת פּקינג הם מהשורה הראשונה. חלקם מרצים באוניברסיטאות מובילות בארה"ב וחלקם דמויות בולטות בעולם העסקים.

הקורסים היו מעניינים מאד והתמקדו בזווית הסינית על מגוון נושאים במנהל עסקים, דבר שהקנה להם ערך מוסף משמעותי.

הסטודנטים בתוכנית הגיע מכל רחבי העולם וכללו מגוון רחב של דמויות מעניינות. האווירה הסטודנטיאלית המעולה, באה לידי ביטוי בלימודים ובבילויים המשותפים.

עידן קפלנסקי

חילופי סטודנטים

 

אוניברסיטת National University of Singapore) NUS)

הלימודים בסינגפור היוו חוויה מרתקת ומעצבת. החשיפה לתרבויות שונות ולמגוון של אנשים חדשים הפכו את הלימודים במדינה הזרה למעניינים ומפתיעים.

החוויה הסטודנטיאלית בסינגפור שונה מישראל. הלימודים האינטנסיביים לצד חיי חברה מגוונים יוצרים איזון מהנה ומעשיר וקומפלקס האוניברסיטה העצום, כולל אטרקציות רבות ופעילויות העשרה.

המגורים במעונות הסטודנטים היוו הזדמנות מצוינת להכיר את הסטודנטים מקרוב וליהנות ממתחם חדש ומפנק המספק את כל צרכי הסטודנט. אני מרגישה שנפלה בחלקי זכות להשתתף בתכנית. ההעשרה האקדמית של לימודים במסגרת שונה וחשיפה למבט אחר היו עבורי חוויה חדשה ומשמעותית. אני ממליצה בחום.

רותם ירקוני

חילופי סטודנטים

אוניברסיטת Peking

תוכנית חילופי הסטודנטים בסין היתה חוויה אדירה בפן האקדמי והתיירותי. מבחינה לימודית, מדובר בלימודי מנהל עסקים באוריינטציה סינית, מתוך התייחסות מתמדת לסוגיות אשר מבדילות בין עולם העסקים של סין והמזרח בכלל לעולם העסקים המערבי.

מבחינה תיירותית, סין מהווה יעד אדיר עם שפע מגוון של מקומות לבקר. מעבר לאתרים התיירותיים הידועים, התוכנית מאפשרת לצאת לאזורים אחרים בסין, כפריים ואותנטיים, ולהכיר את סין האחרת. היכרות זו עם המקומיים בסמטאות העיר הגדולה ובכפרים הרחוקים מסייעת להבין את החשיבה העסקית הייחודית לסין.

רון קליין

חילופי סטודנטים

 

אוניברסיטת Yonsei, סיאול דרום קוריאה

לפני הנסיעה לדרום קוריאה קצת חששתי, איך אסתדר עם השפה, עם קוד ההתנהגות המשונה של המזרח ובתור אישה לבד. אולם, הסתבר לי כי בקוריאה חיכו ל,י לא רק מרצים, קורסים ותשתית אקדמית ברמה גבוהה ביותר, אלא גם חברים נפלאים לספסל הלימודים מכל העולם ומאכלים חדשים.

דרום קוריאה היא מדינה מתקדמת, נוחה, בטוחה ומסבירת פנים, הנמצאת בחוד החנית במזרח הרחוק מבחינת תעשייה, אקדמיה ופתיחות התרבותית.

החוויות בקוריאה היו רבות ומגוונות. מעבר לקורסים המעניינים, השתתפתי בפעילויות רבות במסגרת בית הספר למנהל עסקים ומחוצה לו, בחגים מסורתיים ובטיולים רבים ברחבי המדינה אשר רובם מומנו על ידי משרד התיירות הקוריאני. העושר התרבותי, האדיבות והסקרנות הקוריאנית הפתיעו אותי והפכו את שהייתי שם למעניינת, מהנה והעניקו לי חוויה שהייתה הרבה למעלה מהמצופה.

אני ממליצה בחום להשתתף בתוכנית לחילופי סטודנטים ולהתנסות בחוויה ייחודית ומאלפת. לא מדובר רק על לימודי מנהל עסקים, אלא על רכישת דרכי התבוננות חדשות אותן ניתן לרכוש רק כאשר בוחרים לצאת מהסביבה המוכרת ולהיפתח לתרבויות אחרות.

חן אלישקביץ

לקריאת חוויות סטודנטים נוספות, לחצו כאן.

חילופי סטודנטים