ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
יולי 2020
 

משפחת החשבונאים

מה הקשר בין משפטים, פילוסופיה, כלכלה וחינוך? אם מעריכים לפי משפחת כץ הירושלמית, מסתבר שהחוט המקשר בין כל אלה הוא החוג לחשבונאות באוניברסיטה העברית

החוג לחשבונאות של האוניברסיטה העברית שייך לבית-הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. החוג לחשבונאות הוא מהוותיקים והיוקרתיים ביותר בארץ. בוגרי החוג משתלבים בתפקידי מפתח בפירמות רואי החשבון הגדולות, במשרד האוצר, מס הכנסה ורשות ניירות ערך ובמגזר העסקי; זאת הן בשל רמת ההכשרה הגבוהה לה זוכים הבוגרים במהלך שנות הלימוד שלהם, והן בשל הייחודיות של החוג, אשר מחייב את הסטודנטים לשלב את התואר שלהם עם תואר ראשון בחוג אחר. כך נוצרים שילובים מפתיעים, ובוגרים איכותיים. אחת המשפחות הבולטות בחוג חשבונאות שלקחה את אפשרויות שילוב הקורסים באוניברסיטה העברית צעד נוסף קדימה היא משפחת כץ, אשר כל אחד מחבריה הבוגרים בחר לשלב את לימודיו בחוג לחשבונאות עם חוג ייחודי אחר. 

כבר בהתבוננות זריזה במשפחת כץ ניכר כי מדובר במשפחה יצירתית, מלוכדת, שערכי המצוינות והתרומה לקהילה הן אבני יסוד בהתנהלותה. היכרות מעמיקה חושפת משפחה מצטיינת ופורצת דרך, אשר נטועה עמוקות בעיר ירושלים, ושורשיה האקדמאיים בחוג לחשבונאות של האוניברסיטה העברית. 

חשבונאות וכלכלה

אבי המשפחה, עמוס, הינו בוגר האוניברסיטה העברית בחשבונאות וכלכלה משנת 1985 בהצטיינות, תוך שהוא נבחר לאורך כל שנות הלימודים כמצטיין דיקן. בהמשך אף השלים עמוס לימודים לתואר שני במנהל עסקים וכן תואר שני נוסף במשפטים. השילוב בין לימודי חשבונאות, כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית אפשרו לעמוס לייסד ב-1987 את משרד "עמוס כץ ושות' רואי חשבון" – שהינו כיום אחד ממשרדי ראיית החשבון הגדולים בירושלים למתן שירותים בתחומי הביקורת, החשבונאות, המיסוי, ייעוץ כללי, ליווי הפיננסי והנהלת החשבונות. 

חשבונאות ותוכנית "אמירים-רוח" למצטיינים

רועי (32) הבן הבכור, הוא בעל תואר ראשון דו-חוגי בהצטיינות יתרה בחשבונאות ותוכנית אמירים למצטיינים וכן בעל תואר שני בהצטיינות יתרה במסלול מחקרי במנהל עסקים באוניברסיטה העברית. רועי, אשר נבחר מספר פעמים לאורך שנות לימודיו לקבלת פרסים בתור מצטיין דיקן, רקטור ואיינשטיין, הינו כיום בעיצומם של לימודים אקדמאיים גבוהים בדרך להיות דוקטור לחשבונאות מטעם האוניברסיטה העברית. תכנית אמירים, אותה שילב רועי בלימודיו לתואר הראשון, ואשר מאפשרת לקבוצה מלוכדת של סטודנטים מצטיינים באוניברסיטה העברית להיחשף למחקרים וספרות מופת אינטר-דיסיפלינארית מפי מיטב המרצים באוניברסיטה היא שסללה את דרכו של רועי, כמו רבים מחבריו לספסל הלימודים, לתואר מחקרי ולמסלול אקדמי. כיום, רועי הוא יועץ החוג לחשבונאות באוניברסיטה העברית, מרצה בכיר לביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות במספר מוסדות אקדמאיים, חבר בהתנדבות בוועדות של לשכת רואי חשבון בישראל וועדות ביקורת של עמותות, ורואה חשבון במשרד עמוס כץ ושות'.

חשבונאות ומשפטים

אריאל (29) הוא בוגר האוניברסיטה העברית במסלול משולב לתואר ראשון בחשבונאות ומשפטים. אריאל סיים את התואר בהצטיינות יתרה, במקום השני בפקולטה, ואף זכה במדליית זהב מטעם לשכת רואי חשבון על הצטיינותו בבחינת המועצה בחשבונאות פיננסית מתקדמת. מלבד היותו רואה חשבון, הוסמך אריאל כעורך דין, ועבד למעלה משנתיים במחלקת המסים של משרד עורכי הדין המוביל הרצוג פוקס נאמן בתל-אביב. כיום, אריאל מנהל את הסניף התל-אביבי של משרד עמוס כץ ושות'. נוסף על כך, אריאל מעביר הרצאות ותרגולים בקורס המסים הבסיסי בחוג לחשבונאות, ובכך מכשיר את הדור הצעיר של הסטודנטים בחוג. כמו-כן מכהן אריאל כחבר באחת מהוועדות המקצועיות של לשכת רואי חשבון בישראל בתחום המסים. 

חשבונאות בתוכנית למצטיינים וחינוך

עופר (25), הבן השלישי למשפחה, גם הוא כבר סטודנט של החוג לחשבונאות באוניברסיטה העברית. עופר לומד כיום בשנה ב' לתואר בוגר בחינוך ובתוכנית המצטיינים בחשבונאות וניהול. תכנית המצטיינים בחשבונאות וניהול הינה תכנית חדשה המיועדת לסטודנטים מצטיינים באוניברסיטה העברית, אשר מטרתה להעשיר את לימודי החשבונאות בידע ומיומנויות ניהוליות. הבחירה של עופר לשלב את גולת הכותרת של החוג לחשבונאות יחד עם תואר בחינוך, נבעה מרצונו לשלב בין עולם העסקים לבין הרצון להשפיע ולתרום חברתית. במקביל ללימודיו הקים עופר סטארט-אפ מצליח, והוא אף פעיל בתאי סטודנטים בקמפוס.

לסיום, נציין כי אף ענבל (20), הבת הרביעית למשפחה, אשר השתחררה לאחרונה משירות בצה"ל, שוקלת בימים אלו את צעדיה ולא מן הנמנע כי אף היא תבחר ללמוד בחוג לחשבונאות באוניברסיטה העברית.