ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
יולי 2020
 

בוגרות משפיעות

מיכל עבאדי בויאנג'ו - החשבת הכללית באוצר

אחראית בפועל על ביצוע תקציב המדינה בהיקף של 330 מיליארד שקל וניהול נכסי המדינה. השנה הביאה את הגירעון לשיעור הנמוך ביותר מאז פרוץ משבר האשראי העולמי ב-2008, והנפיקה לראשונה אג”ח של המדינה בחו”ל.

תמונה

פרטים כלליים

גיל: 49
סטטוס: נשואה ואם לשניים
השכלה: תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית, ותואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב

תובנה ניהולית

באגף החשב הכללי יש מאות אנשים, כאשר מבחינה מקצועית כפופים לו אלפים נוספים. כמעט לכל דיון שאני מקיימת אני מזמינה חשבים, רכזים ורפרנטים, במטרה להכיר אותם ואת דרכי עבודתם. הישיבות המשותפות מאפשרות לי לשמוע רעיונות יצירתיים מהשטח, להכיר את כל עובדי האגף ולהחליט כיצד לפעול כאשר כל הנתונים פרוסים לפניי.

העידן הדיגיטלי

“כמנהלת בעידן הנוכחי אני חשופה לכמויות אדירות של מידע, 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. ניהול אינטנסיבי שכזה מחייב אותי להיות יעילה וחדה, ולפתח טכניקות להבנה וניתוח של מידע בזמן קצר, לצורך קבלת החלטות מהירה”.

 

סטלה הנדלר - מנכ"לית בזק

המנהלת החזקה ביותר בענף התקשורת. עומדת בראש קונצרן התקשורת הגדול בישראל, שהיקף פעילותו כ-10 מיליארד שקל. תחת אחריותה כ-6,000 עובדים. השנה הרחיבה את פרויקט הבית החכם, והשיקה לראשונה את פרויקט העיר החכמה.

תמונה

פרטים כלליים

גיל: 54
סטטוס: נשואה ואם לשניים
השכלה: תואר ראשון ושני בכלכלה ומינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית

תובנה ניהולית

“חשוב להכיר בתרומת עבודת הצוות להצלחה. הידע לא נמצא אצל אדם אחד, ולכן ההקשבה והדיון הפתוח חשובים מאוד בכל תהליך קבלת החלטות”.

העידן הדיגיטלי

"הנגישות לעובדים באמצעות תקשורת בינאישית השתנתה באופן קיצוני. היכולת לשאול שאלות בזמן אמת, לקבל אינפורמציה ללא גורמים מתווכים, ולתקשר עם אנשי שטח ועם מנהלים באותו האופן, בלי להמתין ל’דיונים’, היא קריטית ליכולת עבודה מהירה ואפקטיבית”.

 

סמדר ברבר צדיק - מנכ"לית קבוצת הבינלאומי

עומדת בראש הבנק החמישי בגודלו במדינה. תחת אחריותה 4,700 עובדים. במחצית הראשונה של 2016 הציג הבנק יחס יעילות תפעולית של כ-72%, הנחשב חלש מהממוצע במערכת הבנקאית, ואת הלימות ההון הגבוהה ביותר במערכת (9.97%) - שבעקבותיה צומח הבנק באשראי בקצב גבוה יותר מהממוצע.

תמונה

 

פרטים כלליים

גיל: 53
סטטוס: נשואה ואם לשלושה
השכלה: תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית

תובנה ניהולית

אני מקפידה לראות מה קורה בשטח בסניפים, ולשמוע את דעתם של אנשים בדרגים נמוכים יותר. אני מאמינה שמנכ”ל לא צריך רק לשמוע דיווחים ועל פיהם לקבל החלטות, אלא להקשיב ישירות למי שיושב מול הלקוחות.

עצה למנהלת מתחילה

“מי שרוצה להצליח ולהתקדם צריכה להציב מטרות, ואם היא אוהבת את מה שהיא עושה, דבר לא יעמוד בדרכה. בכל הנוגע לניהול בתחום הפיננסי, אין כיום תקרת זכוכית. העצה הטובה ביותר שאני קיבלתי היא להקשיב, להתייעץ עם אנשים ולקבל נתונים רבים ככל האפשר לפני שמקבלים החלטה".”

 

תמר יסעור - ראש חטיבת הדיגיטל בבנק לאומי

עומדת בראש הבנק הדיגיטלי של לאומי, 'פפר',שיפעל כאפליקציית מובייל ושעשוי לשנות את פני הבנקאות בישראל. כיו”ר לאומי קארד השיקה אפליקציית תשלום סלולרי המתחלפת כרטיסי אשראי פיזיים.

תמונה

פרטים כלליים

גיל: 51
סטטוס: נשואה ואם לשלושה
השכלה: תואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית

תובנה ניהולית

"בשנה האחרונה אני מקפידה יותר להקשיב לאינטואיציות הפנימיות, ולתת יותר מקום לתחושות בטן. אם יש משהו שלא מרגיש לך טוב, לא תמיד יעזור שתסביר לעצמך בעזרת השכל שזה נכון, לפעמים צריך לתת לשכל קצת לנוח. "בשנים האחרונות אנחנו הולכים הרבה יותר מדי על פי הרציונל, וזונחים את החלקים ה’רכים’ יותר. צריך למצוא את האיזון מחדש, לבחון דברים מעבר לאיך שהם נראים על הנייר או מנותחים בשיטות הרגילות. אני נותנת יותר מקום לתחושות, זה עוזר לצאת מקיבעונות. "אני בעד לאמץ את שיטת הניהול agile, שבה לא מתכננים מראש את כל הדרך מא’ עד ת’, אלא כמו בווייז - מחשבים מסלול מחדש, תוך כדי תנועה, בהתאם למצב”.

עצה למנהלת מתחילה

"בכל תחום שבו אני נמצאת, אני בוחרת את האנשים הכי טובים ומקצועיים בתחומם, ואם אני מרגישה שאני יותר מקצועית מהם באותו תחום ספציפי, אז כנראה שלא בחרתי נכון".

 

ענת לוין - מנכ"לית כלל מימון, משנה למנכ"ל כלל ביטוח

האישה החזקה ביותר בענף הביטוח, ומהדמויות המרכזיות במערכת הפיננסית בישראל. עומדת בראש חטיבת ההשקעות של כלל ביטוח. השנה מונתה לעמוד גם בראש חטיבת הפיננסים והאשראי של הקבוצה.

תמונה

פרטים כלליים

גיל: 53
סטטוס: בזוגיות ואם לשלושה
השכלה: תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים ותואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית

תובנה ניהולית

חכמה הדרך מההולכים בה. יש לנו מחשבה או אמונה שאנחנו קובעים את מהלך הדברים, אבל ככל שנתאמץ, ראוי שנהיה צנועים. היכולות והכישרון נמצאים בכל אדם שחפץ לממש אותם. אירועים שמתרחשים ותפניות בעלילה מייצרים הזדמנויות, גם במה שנראה ככישלון או החמצה. צניעות ופתיחות לשינוי נדרשים כדי להיות מסוגלים ליהנות ממסלול חיים מאתגר, וכל זה לא שווה בלי לתת מעצמך לאחרים

הרגלים אפקטיביים בניהול

אני מאמינה גדולה בגבולות חדים ומוגדרים בין זמן עבודה לזמן אישי, וככל שאני מתבגרת, השליטה שלי בגבול הזה טובה יותר. אימצתי לחלוטין את החוכמה היהודית של כינוס משפחתי, מנוחה והתעמקות בספרות, ואני משתדלת מאוד לדחות כל דרמה ליום ראשון. העובדה שאני לא רופאה מצילת חיים מאפשרת לי את הפריבילגיה הזו