ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
ספטמבר 2020
 

ישי פרנקל

אנו נרגשים לפתוח את הניולזטר הראשון של השנה עם ראיון של בוגר שנבחר לאחרונה למנכ"ל האוניברסיטה העברית בירושלים – מר ישי פרנקל.

נפגשנו לראיון והתרשמתי מאדם נעים הליכות, שקול, עם עולם ערכים ברור אשר מציג נחישות ודבקות במטרה.

פרקנל, יליד 69, נשוי למירב, רופאה בסורוקה ואב לחמישה ילדים בגילאי 12 – 24. לפרנקל תואר ראשון במתמטיקה ובמדעי המחשב בין השנים 91-94 ותואר שני בתכנית למנהלים של בית הספר למינהל עסקים בשנים 99 – 2001 , שניהם באוניברסיטה העברית בירושלים ובנוסף, תואר ראשון במדעי הרוח והחברה עם התמחות בהיסטוריה של האוניברסיטה הפתוחה.

מר פרנקל שיתף שכל תואר השפיע על הקריירה המתפתחת שלו ועיצב אותה. התואר הראשון העניק לו כלים להשתלב בעולם ההיי-טק המתפתח והתואר השני העשיר את התפיסה הניהולית כלכלית שלו.

לקראת סיום לימודי התואר הראשון נקלט לעבודה כמהנדס פיתוח זוטר בחברת דיגיטל, שהיתה באותה תקופה אחת החברות הגדולות בתחום המחשבים בעולם. בחברת דיגיטל עבד כארבע שנים במהלכן היה עד למשבר שעברה החברה ולדעיכתה עד לסגירתה המוחלטת ורכישת החטיבה העסקית בה עבד על ידי אינטל בשנת 98. פרנקל מתאר את השנים הללו כחוויה מעצבת ומלמדת, פרק של צניעות ולקיחת דברים בפרופורציות... וגם פרק של מיזוגים ורכישות כעד לרכישת חלק מהפעילות של דיגיטל על ידי אינטל.

לאורך השנים פרנקל עבד במגוון תפקידים שכללו פיתוח, שיווק, וזה סביב מגוון טכנולוגיות - תקשורת, סייבר ובינה מלאכותית ושובץ בתפקידי ניהול כבר בשלבים המוקדמים של הקריירה המקצועית שלו.

במסגרת עבודתו באינטל נשלח פעמיים לרילוקיישן – בפעם הראשונה לכשלוש שנים באיזור לוס אנג'לס, ובפעם השנייה לפאלו אלטו, בעמק הסיליקון.

בין השנים 2007 – 2014 שימש פרנקל כמנכ"ל אינטל ירושלים, הוא מספר בשמחה שהיו אלו שנים של פריחה וכי מספר המהנדסים שהועסקו במרכז הפיתוח שהוביל גדל מ 400 ל 1200. מעט לאחר מכן נתמנה לסגן נשיא באינטל עולמית עם אחריות על תחום הבינה המלאכותית והראייה הממוחשבת – תחום שנחשב חוד החנית של תעשיית ההייטק.

בד בבד דאג פרנקל לשלב בעבודה אוכלוסיות מודרות כמו חרדים וערבים. תחת המשמרת שלו השתלבו באינטל מעל 200 חרדים והיה שיתוף פעולה עם חברות היי-טק בייחוד מהרשות הפלסטינאית.

פרקנל, בעל תודעה חברתית גבוהה מעוניין לתרום מהידע שצבר ולפני כ 4 שנים הוא הפך לדירקטור כנציג ציבור בות"ת (הועדה לתקצוב ותכנון של המועצה להשכלה גבוהה), במהלכן נחשף לעולם ההשכלה הגבוהה והיה שותף להחלטות ולתהליכים בתחום.

בנוסף, כותב פרנקל מעת לעת בעיתונים ובמגזינים מקצועיים בנושאים שונים ובמגזין ההיסטורי "סגולה" שיוצא אחת לחודש. את שארית זמנו הוא מקדיש למשפחה.

את פרנקל מנחים מספר כללים שמלווים אותו:

  1. למידה מתמשכת ובלתי נפסקת – יש להיחשף כל הזמן לחומרים ולמידע חדש ולא לנוח לרגע – אחרת נשארים מאחור. על המנוי לעיתון "אקונומיסט" הוא שומר באדיקות.
  2. לא לפחד משינויים –embrace the change - שינוי מצמיח, מאתגר אותנו ומביא אותנו להישגים חדשים ולמימוש עצמי.
  3. ללמוד להקשיב – כמנהל יש להקשיב ללמוד ולהיות החלטיים.
  4. "דע מאין באת" - לא לשכוח מאיפה באנו ולדעת להחזיר – וזאת אחת הסיבות שהניעו אותו לקבל על עצמו את תפקיד מנכ"ל האוניברסיטה העברית, הרצון להחזיר לבית שהכשיר אותו.