ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
יולי 2020
 

תכנית המנטורים יוצאת לשטח מאת רז רבינוביץ

מה קורה כשקבוצה עוברת תהליך חניכה עם מנטור?

תכנית המנטורים של בית הספר מציגה מודל ייחודי במסגרתו סטודנטים ובוגרים צעירים ממוינים לצוותים, וכל צוות עובר חניכה אצל בוגר ובוגרת בכירים שלנו. תוך כדי המפגשים, הנועצים נחשפים לעשייה בשטח בתחומי העיסוק של המנטור, וגם עוברים – וזה לא פחות חשוב, תהליך אישי של מיקוד, הכוונת קריירה, ניעור אבק מהרגלים ישנים, בחינה עצמית והתחדשות. ביום שלישי, לפני כשבועיים, ליוויתי את קבוצתו של המנטור יצחק דדון, בוגר מחזור 1988, לסיור בבית השקעות אקסלנס בבית אמות פלטינום בפתח תקווה. במהלך הסיור נחשפו חברי הקבוצה לפעילות הענפה של בית ההשקעות תחת הדרכתו של מר רוי ברכר, מנהל אגף ניהול תיקים ומר אבי סביש, מנהל חדר המסחר של קרנות "קסם". הסיור פתח בפני הנועצים צוהר לליבה של החברה וחשף את המורכבות התפעולית והניהולית של מערך המסחר, הגידור ובקרת הסיכונים במערך הקרנות אותן היא מנהלת. 

מרתק לגלות את הצמא לידע שמגלים הנועצים במהלך הסיור. יותר מרשים, אולי, היה לגלות שלתוכנית יש השפעה ישירה על מסלול הקריירה וכתוצאה מכך על מסלול החיים של הנועצים.  שלושת הנועצים בקבוצתו של דדון שונים זה מזה באופיים, בתחומי העניין ובניסיונם בתחום.  

בדרך חזרה הביתה, בשיחה שקיימתי עם אחד הנועצים, הוא סיפר לי כי דדון פתח בפניו עולמות חדשים, עזר לו להגיע להבנה של הרצונות האמיתיים והחוזקות שלו עד כדי כך שבעקבות התהליך, הוא שינה את  מסלול הקריירה שלו. 

 בתכנית המנטורים משתתפים השנה 65 חניכים וחניכות ו 15 מנטורים ומנטוריות. עקבו אחרינו לעדכונים ולהרשמה למחזור הבא.  

תודה למנטור יצחק דדון, ולנועצים:  גדעון, אבנר ואילן. תודות נתונות לרוי ברכר ואבי סביש מאקסלנס על ההדרכה המקצועית שהעבירו.  

תמונה