f80158a5bc78b659499bd911caac5d00

02545e54060437b3c866d81e6bd8a12e

אפריל 2017 | דנה אלכסנדרוביץ'

ספרי על התפתחות הקריירה שלך

למדתי מנהל עסקים ותקשורת לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים.

בשנת הלימודים האחרונה שלי ב-2002, ישר מהאוניברסיטה גוייסתי לפרוקטר אנד גמבל לתפקיד מתמחה באגף הכספים. מילאתי שם תפקידים שונים כמנהלת כספים של הקטגוריות השונות ובין היתר, התמקצעתי בניהול תחזיות רווח ובניהול היחסים עם המפיצים ופעילותם. בשנת 2007 עברתי לתפקיד במטה החברה בשווייץ, שם הייתי אחראית לניהול הכספים של מותג השיער המוביל Wella ב-107 מדינות במרכז ומזרח אירופה, המזרח התיכון ואפריקה. משם עברתי לניהול הכספים של תחום הייצור ושרשרת האספקה של מותג Gillette באותו האזור. במהלך תפקידי יצרתי מודל לעיצוב עתידי של שרשרת הייצור והאספקה של המותג.

בשנת 2010 חזרתי לישראל כסמנכ"לית הכספים של החברה בארץ.

ב-2016 קיבלתי הצעה לעבור למיקרוסופט ישראל ומאז אני מכהנת כסמנכ"לית הכספים של החברה וכחברת הנהלה ואני חייבת להודות שאני שמחה מאד בבחירה הזו. העבודה במיקרוסופט חשפה בפני עולמות חדשים שלא הכרתי - הן לטכנולוגיות הכי מתקדמות שיש היום בשוק והן להשפעה שיש לחברה הזו על שיפור חיי המשתמשים בטכנולוגיות גם בארגונים וגם כמשתמשים פרטיים. המהלכים שמיקרוסופט מובילה היום, ישפיעו על חיי היום יום של כל אחד ואחת מאיתנו שנים קדימה.

מה הייתה נקודת המפנה בחיים שלך?

בשירותי הצבאי הייתי מאבחנת ומראיינת פסיכוטכנית בהמשך עברתי קורס קצינות ושירתתי כראש החוליה הפסיכוטכנית של לשכת הגיוס בירושלים, לאחר מכן המשכתי בתל השומר, שם היה למעשה הנסיון הניהולי הראשון המשמעותי שלי והבנתי שאני אוהבת לנהל ארגון של אנשים עם אופרציה משמעותית ולכן החלטתי ללכת לכיוון של ניהול וללמוד מנהל עסקים.  

האם כאישה הרגשת חסמים בפיתוח הקריירה שלך?

האמת היא שלא הרגשתי חסמים בדרך למרות שאני יודעת שהם קיימים. אני חושבת שפשוט התרגלתי לעבוד בצוותים ובפורומים מוטיי גברים. יחד עם זאת, התמזל מזלי לעבוד בשתי חברות עם ערכים של גיוון תעסוקתי שלא נשארים רק ברמת האמירה אלא גם ברמת העשייה והפוקוס של הארגון. היום אני יושבת בהנהלה של מיקרוסופט ישראל עם 75% ייצוג נשי וגאה להוביל את תכנית הגיוון התעסוקתי של חטיבת הכספים האזורית של המזרח התיכון ואפריקה.

מה המשמעות של עבודה בחברה בינלאומית ועבודה בחו"ל?

אני חושבת שעיקר הערך המוסף של עבודה בחברה בינלאומית ועבודה בחו"ל טמון במתן פרספקטיבה לחיים, בלמידה של תרבויות שונות ובהבנה איך להוביל מחוץ לתנאים המוכרים ולתרבות שאנחנו רגילים אליה מילדות. בעיני זו התנסות חשובה ביותר גם ברמה המשפחתית ואני מרגישה שהתפתחנו ולמדנו המון.

מהו האופק העסקי  שלך?

בכל תפקיד שבו אני נמצאת אני מקפידה להמשיך ללמוד ולהתפתח. המגמה לכל אורך הדרך היא לקחת אחריות גדולה יותר מבחינה עסקית - בין אם על אנשים ובין אם על ארגון גדול יותר.

כיצד משלבים קריירה ומשפחה ?

כאמא לשלושה ילדים זה לא קל ולקח לי הרבה שנים ללמוד איך להגיע לאיזון. למדתי שמה שחשוב זה הבחירה לעשות את זה ולחיות עם ההשלכות. מה שמאד עוזר לי זה ההשלמה עם העובדה שהקריירה חשובה לי. גם הילדים נולדו לזה וזו המציאות שלהם. במיקרוסופט מעודדים את השילוב של משפחה וקריירה  על ידי גמישות בשעות העבודה והיכולת להמשיך לעבוד בערב מהבית. זה מפתח חשוב שמאפשר לשלב בין כל העולמות. מעבר לזה, לבעלי ולי יש המון תמיכה מהמשפחה לצד מעגל מקצועי תומך שיצרנו סביבנו ומאפשר לנו לאזן בין כל המחוייבויות.\טיפים ועצות לבוגרים צעירים

תהיו אותנטיים לעצמכם ולבחירות שלכם וכל השאר יסתדר.

מהי התובנה הניהולית שלך והסוד שהזניק אותך למעלה?

לא לחכות לקבל אחריות מאנשים אחרים אלא להפשיל שרוולים ולהיכנס לעובי הקורה, להבין את הסוגיות, לחקור את הנתונים ולגבש דעה עצמאית בכל נושא שעל השולחן. כשיש הבנה לעומק ורציונאל מאחורי הדברים אז אנשים נוטים לשתף פעולה ברמה העסקית.