בעלי.ות תפקידים

דיקן

פרופ' ניקול אדלר

פרופ' ניקול אדלר

דיקן
חדר 4125
02-5883449

ניקול אדלר היא פרופסור מן המניין בבית הספר למנהל עסקים, בתחום של חקר ביצועים וניהול התפעול, וכמו כן משמשת כדיקן בית הספר, החל מחודש ספטמבר 2020.

קרא עוד
אדלר השלימה את לימודיה בשלוש אוניברסיטאות, בארץ ובחו"ל: אוניברסיטת אלסטר בקולראיין, בית הספר לכלכלה בלונדון, אוניברסיטת תל-אביב, ובמסגרת פוסט-דוקטורט באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. לאחר לימודיה, שימשה אדלר כפרופסור אורח במחלקה למדעי הנדסת תעשייה וניהול בבתי הספר "קלוג" לניהול באוניברסיטת נורת'ווסטרן, בבית הספר לעסקים סאודר באוניברסיטת קולומביה הבריטית, ובמחלקה להנדסת תעשייה באוניברסיטת ברגמו.

תחומי המחקר העיקריים של פרופ' אדלר כוללים את האספקט היישומי של תורת המשחקים ואומדן פריון, המיושם בעיקר בשווקי התחבורה. עבודתה פורסמה בכתבי עת אקדמיים מובילים בתחום, כולל ב - "Management Science ", "European Journal of Operational Research" וכתבי עת רבים הקשורים לתחבורה. כיום היא עורכת משנה של כתב העת המוביל בתחום, "Transportation ,Research part B: Methodological" וכן חברה בדירקטוריון של מספר כתבי עת נוספים.

פרופסור אדלר סיפקה לאורך השנים שירותי ייעוץ לרגולטורים ולחברות גדולות ברחבי העולם, בנושאים הקשורים בתשתיות תחבורה. בין היתר, יעצה אדלר לפורום התחבורה הבינלאומי של ה- OECD, לחברות תעופה, לרשות התעופה האזרחית בישראל, לחברות רכבות, ולאיחוד האירופי.

 

פרופ' אדלר בעיתונות

שווקי תחבורה לפי תורת המשחקים: פרופ' ניקול אדלר, דיקנית בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית

YNet - הדיקנית הראשונה

קראו פחות

סגן דיקן לענייני הוראה

ליעד בלומרוזן

ד"ר ליעד בלומרוזן

סגן דיקן לענייני הוראה
חדר 5109
02-5883103

ד״ר ליעד בלומרוזן הוא חבר סגל במחלקת מדעי הנתונים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, וחבר במרכז פדרמן ללימודי רציונליות. לד״ר בלומרוזן  דוקטורט במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית והוא משמש כסגן הדיקן לענייני הוראה.

קרא עוד

מחקריו מתמקדים בתורת המשחקים האלגוריתמיים, עיצוב מכירות פומביות, כלכלת אינטרנט, מסחר אלקטרוני וארגון תעשייתי.

ד״ר בלומרוזן מלמד קורסים בנושאי מסחר ופרסום אלקטרוני, תורת מכירות פומביות, תחרות ומבנה שוק ונתונים וטכנולוגיה עסקיים.

קראו פחות

סגן דיקן לענייני מחקר

Prof. Lev Muchnik

פרופ' לב מוצ'ניק

הקתדרה לשיווק על שם קיימרט,
סגן דיקן לענייני מחקר,
ראש ההתמחות במדע המידע בניהול MBA
חדר 4104

לב מוצ'ניק הוא פרופסור חבר במחלקה למדעי הנתונים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. מחקריו האחרונים התמקדו בתיאורטית ובעיות אמפיריות הקשורות למבנה ולהתפתחות של רשתות חברתיות, כמו גם השפעות עמיתים, התפשטות נורמות התנהגות, דיפוזיה של מידע ועוד.

קרא עוד

פרופ' מוצ'ניק הוא בעל דוקטורט בפיזיקה מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון בפיסיקה מהאוניברסיטה העברית.

בנוסף לניסיונו האקדמי, פרופסור מוצ'ניק שימש כחוקר מבקר במיקרוסופט, ומדען מחקר בכיר בבית הספר שטרן לעסקים בניו יורק.

הוא מלמד את הקורסים במדעי הנתונים, Big Data Analytics ו- Information Science ומחקריו פורסמו בכתבי עת מובילים כגון- Reports Science, Network Science, Scientific

 

פרופ' מוצ'ניק בעיתונות

YNET - בזמן הקורונה: הישגים ופרסים לאקדמיה הישראלית 

Nature: Effect of Bromide Ions on Junctional Transmission

קראו פחות

סגן דיקן לקשרי חוץ

פרופ' רננה פרס

פרופ' רננה פרס

ראש ההתמחות בשיווק MBA
חדר 5115

רננה פרס היא פרופסור חבר לשיווק בבית הספר למנהל עסקים שבאוניברסיטה העברית. פרס קיבלה את תואר הדוקטורט שלה בשיווק מטעם בית הספר רקנטי למנהל עסקים שבאוניברסיטת תל אביב.

קרא עוד
כמו כן, היא בוגרת תואר ראשון ושני בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

פרס שימשה כפרופסור אורחת בבית הספר וורטון (Wharton) שבאוניברסיטת פנסילבניה, ובבית הספר שטרן (Stern) למנהל עסקים ב - NYU. מחקריה של פרס פורסמו בכתבי עת מובילים בשיווק ובפיזיקה, ביניהם:  The International Journal of Research in Marketing (שבו היא גם משמשת כעורכת בכירה), PhysicaA ,Marketing Science. בנוסף לכך, פרופסור פרס הוציאה לאור את הספרים: Innovation Diffusion, New Product Growth and Image Analytics in Marketing.

פרס ייסדה את חברת PerSay Ltd, סטארט – אפ ישראלי שהתמקד בפיתוח ויישום אלגוריתמים לזיהוי קולי, ושימשה כמנכ"לית החברה. כיום היא משמשת כחברת דירקטוריון בקופת הגמל "העתיד", וחברה בוועדה להשקעות אלטרנטיביות.

פרופסור פרס נבחרה על ידי ארגון DocSIG כאחת מ-50 החוקרים הפרודוקטיביים ביותר, וזכתה בתחרות "Ideas Challenge" של ארגון Marketing Research Institute.

 

פרופ' פרס בעיתונות

פיזיקאית ומוזיקאית? ניוטון, ווי הב א פרובלם! ראיון עם פרופסור רננה פרס

גלובס: שיימינג ופרסום שלילי

ליידי גלובס: להפוך למותג בשוק העבודה

 
קראו פחות

דיקן משנה

ראש תחום הוראה ותלמידים

ראש תכנית ה-BA חשבונאות

ד"ר קרן בר-חוה

ד"ר רו"ח קרן בר-חוה

במסלול המקביל
ראש תכנית ה-BA בחשבונאות
ראש ההתמחות בניהול פיננסי לחשבונאים
חדר 5117
02-5883441

רו"ח ד"ר קרן בר-חוה היא ראש החוג לחשבונאות בבית הספר למנהל עסקים וכיום מכהנת כחברה במועצת רואי החשבון בישראל.

ראש תכנית ה-BA מנהל עסקים

פרופ' תמר זילבר

פרופ' תמר זילבר

ראש תכנית ה-BA מנהל עסקים,
ראש ההתמחות בהתנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש
חדר 5122

תמר זילבר היא פרופסור מן המניין במחלקה להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים, ומשמשת כיום כראש תכנית התואר הראשון למנהל עסקים, וכראש המחלקה להתנהגות ארגונית.

קרא עוד

זילבר השלימה את תואר ה-Ph.D שלה בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה העברית. היא מחזיקה בתואר M.A. בפסיכולוגיה, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ותכנית המצטיינים "אמירים" למדעי הרוח, גם הם מטעם האוניברסיטה העברית.

פרופסור זילבר שימשה כעמיתת מחקר באוניברסיטת גוטנבורג (Gothenburg), וכפרופסור אורחת באוניברסיטאות קליפורניה, ברקלי, בית הספר קרול למנהל עסקים בקולג' של בוסטון, באוניברסיטת סן-דייגו, ובבית הספר לניהול של M.I.T.

זילבר הוציאה לאור את הספרים: "Narrative Research: Reading, Analysis and Interpretation", "Peace Entrepreneurs and Social Entrepreneurship: Life Stories From Israel and Palestine", ומחקריה פורסמו בכתבי עת מובילים רבים. כמו כן היא זכתה במגוון פרסים, ביניהם פרס A. Berger על מצוינות אקדמית, מענק גולדה מאיר, ו-Ginsberg Postdoctoral Fellowship.

 

הרצאות

הרצאה של פרופ' זילבר בנושא מגדריות ופמיניזם מודרני

קראו פחות

ראש תכנית ה-MBA

לוגו האוניברסיטה העברית

ד"ר בנימין סגל

ראש תכנית ה-MBA
חדר 5104

ד״ר בנימין סגל הוא מרצה בכיר במחלקה לחשבונאות בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. ד״ר סגל קיבל את הדוקטורט מבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת ניו יורק, ובעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה, ותאור שני במימון מאוניברסיטת תל אביב.

קרא עוד

תחומי המחקר של ד"ר סגל כוללים חשבונאות ודיווח פיננסי, ממשל תאגידי, השפעות של רגולציה, גילוי אסטרטגי, תחזיות אנליסטיות ועוד.

ד״ר סגל מלמד את הקורסים מבוא לחשבונאות, חשבונאות עסקית למשפטנים וסמינר אמפירי במימון ובחשבונאות.

קראו פחות

ראשת תוכנית בינלאומית °Startup 360

ד"ר מיקי אייזנמן

ד"ר מיקי אייזנמן

ראשת תוכנית בינלאומית °Startup 360,
ראשת ההתמחות באסטרטגיה ויזמות MBA
חדר 5125

ד"ר מיקי אייזנמן היא מרצה בכירה במחלקה להתנהגות ארגונית ובמחלקה ליזמות אסטרטגית בבית הספר למנהל עסקים. היא משמשת כראשת תכנית ה-MBA הבינלאומית, וכראשת המחלקה ליזמות אסטרטגית.

קרא עוד
אייזנמן קיבלה את תואר הדוקטורט שלה במנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה, וכמו כן מחזיקה בתואר שני (MBA) מטעם אוניברסיטת טוליין (Tulane), ובתואר ראשון באנגלית ובתקשורת מהאוניברסיטה העברית.

ד"ר אייזנמן שימשה בעבר כעמיתת פרופסור בברוך קולג' שבניו יורק (City University of New York's Baruch College). מחקריה פורסמו בכתבי עת אקדמיים מובילים, ביניהם:  Administrative Science Quarterly, Academy of Management Review, Journal of Management Studies. לצד ניסיונה האקדמי הרב, ד"ר אייזנמן היא חברת הנהלה של ה-Academy of Management Review and Organization Theory, חברה בוועדת הפרסים של ה- William H. Newman Award, וחברה ב- Academy of Management וה-European Group of Organizational Studies.

ד"ר אייזנמן זכתה בפרסים ומענקי מחקר, ביניהם מענקים מטעם קרן המדע הישראלית,  הסוכנות הדנית למדע והשכלה גבוהה, International Network Program, מענק ג'וליאן סימון ועוד. היא גם זכתה בפרסים -

Best Developmental Reviewer Award, ו-Best Reviewer Award מטעם ה-Academy of Management Review.

 

ד"ר אייזנמן בעיתונות

TheMarker - מה גורם לחוקרת העיצוב להירתע דווקא מהמוצרים של אפל?

קראו פחות

ראש תוכנית בינלאומית Med-Tech

ד"ר ליאור שאלתיאל

ד"ר ליאור שאלתיאל

במסלול הנלווה
ראש ההתמחות בביומד MBA,
ראש תוכנית בינלאומית Med-Tech
חדר 4115

ד"ר ליאור שאלתיאל הוא חבר סגל בבית הספר למנהל עסקים, ומשמש כראש ההתמחות בניהול ביו-רפואי. שאלתיאל הוא יזם המתמחה בהנדסה כימית, ביולוגיה מולקולרית, אלקטרופיזיולוגיה, פרמקולוגיה ומערכות לאספקת תרופות.

קרא עוד

מחוץ לתחומי האקדמיה, ד״ר שאלתיאל מכהן כמנכ"ל חברת NurExone Biologic Ltd. הוא עבד במספר חברות לפיתוח ננו-תרופות, ביניהן LipoCure ו- Ayana Pharma. לפני שהצטרף ל- NurExone, היה סמנכ"ל ושותף בבנק השקעות בוטיק סיני הפועל בישראל וממפה את מגוון ההשקעות וההזדמנויות בתעשיית התרופות בישראל.

ד״ר שאלתיאל מלמד קורסים שונים המתעסקים בתחום הביו-רפואי והיזמות בתחום הטכנולוגיה הרפואית והרפואה בכלל.

 

ד״ר שאלתיאל בעיתונות

דה-מרקר: "הביוטק בישראל חשוב — אבל הוא עדיין רק הבן החורג של מדינת הסטארט־אפ"

קראו פחות

ראש תחום בינלאומיות

פרופ' אבי קלוגר

פרופ' אבי קלוגר

ראש תחום בינלאומיות
חדר 5121
02-5881009

פרופ׳ אבי קלוגר הוא מרצה וחבר סגל בחוג להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. הוא מכהן כחבר בארגון לפסיכולוגיה חברתית ואישיותית, באקדמיה לניהול בארגון להתנהגות ארגונית.

קרא עוד
הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיה יישומית ממכון סטיבנס לטכנולוגיה. במחקריו הוא מתמקד בסכנות המשוב ויתרונות ההקשבה במערכות יחסים ובמסגרות חברתיות.

פרופ׳ קלוגר זכה במגוון פרסים בזכות עבודתו, ביניהם פרס הסוקר המצטיין מטעם האקדמיה לתגליות ניהול ופרס המאמר המצטיין בהתנהגות ארגונית מטעם חטיבת ההתנהגות הארגונית באקדמיה לניהול יחד עם שותפו אנג׳לו ד׳ניסי. בנוסף, זכה במגוון מענקים מטעם הקרן הישראלית למדע, הקרן הדו-לאומית למדע, מכון צבא ארצות הברית ועוד. עבודותיו צוינו בעיתונים הארץ, Forbes, New Yorker ועוד.

בנוסף לניסיונו האקדמי, קלוגר מתפקד כיועץ ארגוני עבור חברות וארגונים שונים, הכוללים את משרד ראש הממשלה, משטרת ישראל, צה״ל, אינטל, בנק לאומי, SodaStream ועוד.

הוא מלמד את הקורסים התנהגות ארגונית, הקשבה בארגונים: מיומנות בניהול, שיטות מחקר עבור דוקטורנטים ושיקולים תיאורטיים בניהול משאבי אנוש.

 

פרופ׳ קלוגר בעיתונות

דה-מרקר: חשיבותה של ההקשבה

גלובס: על הקשר בין הקשבה וניהול טוב

הארץ: איך להפוך למקשיבים טובים יותר

 
קראו פחות

אחראי על שוויון הזדמנויות וגיוון

פרופ' שאול אורג

פרופ' שאול אורג

אחראי על שוויון הזדמנויות וגיוון
חדר 5124

שאול אורג הוא פרופסור להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים שבאוניברסיטה העברית. פרופסור אורג מעביר את קורס הליבה של התנהגות ארגונית במסגרת התואר השני (MBA), כמו גם קורסים וסמינרים נוספים העוסקים בשינויים ארגוניים, מנהיגות ואישיות.

קרא עוד

תואר ה-Ph.D של שאול הוא מאוניברסיטת קורנל (Cornell), ובנוסף הוא מחזיק בתואר שני בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת בן גוריון, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב.

מחקריו של שאול עוסקים בהשפעתן של תכונות וערכים אישיים על העמדות וההתנהגויות של פרטים. אחד ההקשרים שבו מחקריו מתמקדים הוא שינוי ארגוני. מחקרו של אורג התפרסם בכתבי עת המובילים בתחום המנהל, ביניהם - "Academy of Management Annals", "Academy of Management Review", ו-"Journal of Applied Psychology".

שאול הוא כיום עורך משנה של כתב העת "Personnel Psychology", וחבר בוועד המנהל של כתבי העת "Journal of Organizational Behavior", ו – "Journal of Change Management".

קראו פחות

735c7c5beeb94099a5fd4a76fb2efe1b

bc7dd114dab3930979b3c8b386f8d987