יועצי מילואים- תואר בוגר ולימודים מתקדמים
רכזת מילואים, חיה שרביט chayasha@savion.huji.ac.il
יועצת לימודי בוגר, נועה כרמי : jbs-bac@savion.huji.ac.il
יועץ לימודי מוסמך, שחר זחרוביץ : mbac@savion.huji.ac.il
הודעות בוואטסאפ 054-8820952 ימים א' עד ה' שעות 08:30 עד 16:00
סגל אקדמי תואר בוגר
סגל אקדמי תואר מוסמך
פרופ' שהם חשן-הלל
ראש תכנית MBAפרופ' שהם חשן-הלל היא מרצה בכירה בהתמחות להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים וחברה במרכז פדרמן לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית. במחקרה היא מתמקדת בתהליכי קבלת החלטות בארגונים ובהקשרים חברתיים. חשן-הלל היא ראש המעבדה לקבלת החלטות.
קרא עודחשן-הלל קיבלה את הדוקטורט שלה בפסיכולוגיה חברתית מהאוניברסיטה העברית, והמשיכה לפוסט דוקטורט עם מלגת רוטשילד, במרכז לחקר החלטות בבית הספר למנהל עסקים Booth של אוניברסיטת שיקגו.
פרופ' חשן-הלל זכתה בפרס "Abe Gray" על מצוינות מחקרית, וזכתה במספר לא מבוטל של מענקי מחקר, ביניהם מענק מהקרן הגרמנית ישראלית (GIF), מענק מחקר מהקרן הלאומית למדע (ISF) ומענק אקדמאי מהקרן ״Joy Ventures״. עבודותיה מתפרסמות בכתבי עת מובילים ומצוטטות לעיתים קרובות בעיתונות, כולל בעיתון הארץ, Forbes, CNN, דה מרקר ועוד.
היא מלמדת את הקורסים: האומנות והמדע של המשא ומתן; קבלת החלטות: אינטואיציה, אסטרטגיה ומה שביניהן; תיאוריה ומעשה במשא ומתן; וסמינר בקבלת החלטות בהקשרים חברתיים.
פרופ' חשן-הלל בעיתונות
מעריב: על השפעות הקורונה על השינה
קראו פחותד"ר רו"ח קרן בר-חוה
במסלול המקבילראשת התמחות ניהול פיננסי לחשבונאים ב-MBAראשת תכנית BA חשבונאותרו"ח ד"ר קרן בר-חוה היא ראש החוג לחשבונאות בבית הספר למנהל עסקים וכיום מכהנת כחברה במועצת רואי החשבון בישראל.
פרופ' רננה פרס
הקתדרה לשיווק על שם קיימרטראש המחלקה לשיווקראש תכנית IMBAרננה פרס היא ראש התמחות שיווק בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. פרס קיבלה את תואר הדוקטורט שלה בשיווק מטעם בית הספר רקנאטי למנהל עסקים שבאוניברסיטת תל אביב. כמו כן, היא בוגרת תואר ראשון ושני בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.
קרא עודפרס מכהנת כסגנית הנשיא של האקדמיה האירופאית למדעים (EMAC). היא נבחרה להיות Fellow של האקדמיה , האישה החמישית, והישראלית השלישית אי פעם שזכתה לכבוד הזה.
פרס שימשה כפרופסור אורחת בבית הספר וורטון (Wharton) שבאוניברסיטת פנסילבניה, ובבית הספר שטרן (Stern) למנהל עסקים ב - NYU. מחקריה של פרס פורסמו בכתבי עת מובילים בשיווק ובפיזיקה, ביניהם: The International Journal of Research in Marketing (שבו היא גם משמשת כעורכת בכירה), PhysicaA ,Marketing Science. בנוסף לכך, פרופסור פרס הוציאה לאור את הספר: Innovation Diffusion, New Product Growth and Image Analytics in Marketing.
פרס ייסדה את חברת PerSay Ltd, סטארט – אפ ישראלי שהתמקד בפיתוח ויישום אלגוריתמים לזיהוי קולי, ושימשה כמנכ"לית החברה. כיום היא משמשת כחברת דירקטוריון בקופת הגמל "העתיד", וחברה בוועדה להשקעות אלטרנטיביות.
פרופסור פרס נבחרה על ידי ארגון DocSIG כאחת מ-50 החוקרים הפרודוקטיביים ביותר, וזכתה בתחרות "Ideas Challenge" של ארגון Marketing Research Institute.
פרופ' פרס בעיתונות
פרופ' רננה פרס: "עוטפים את העוטף" באותנטיות, בהקשבה ובצניעות
פיזיקאית ומוזיקאית? ניוטון, ווי הב א פרובלם! ראיון עם פרופסור רננה פרס
ליידי גלובס: להפוך למותג בשוק העבודה
קראו פחותפרופ' יגאל נוימן
במסלול הנלווהראש ההתמחות בפינטק MBAפרופ' יגאל נוימן הוא ראש ההתמחות בפינטק בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, שם הוא מלמד קורסים בפינטק ובמימון לתואר ראשון ושני. לפרופ' נוימן דוקטורט במימון מבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת סטנפורד ותואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון.
קרא עודמחוץ לגבולות האקדמיה, פרופ' נוימן משמש כיועץ בנושאי פינטק, שוק ההון וניהול השקעות; כותב טור קבוע בעיתון "דהמרקר" על שוק ההון הגלובלי; ומכהן כחבר בועדת ההשקעות של הקרן לאזרחי ישראל (קרן העושר). לפרופ' נוימן 16 שנות ניסיון כמנהל תיקים בשוק האמריקאי, שם כיהן כמנהל השקעות ראשי בבית השקעות, כמנהל תיקים בקרן גידור גדולה, וכחוקר בחברת ניהול קרנות נאמנות.
פרופ' נוימן בעיתונות
קראו פחותפרופ' משה (שיקי) לוי
הקתדרה לחשבונאות ע"ש ג'ון ברגראש ההתמחות במימון ובנקאות MBAפרופסור משה (שיקי) לוי הוא פרופסור מן המניין במחלקת המימון והבנקאות של בית הספר למנהל עסקים. לוי השלים את תואר ה-Ph.D שלו בכלכלה ובפיזיקה, ובנוסף לכך גם מחזיק בתואר BS.C במתמטיקה ובתואר M.Sc בפיסיקה, כולם מטעם האוניברסיטה העברית.
קרא עודלוי הוא מומחה בתחום המימון, ומחקריו עוסקים בעיקר בנושאים כמו תורת התיקים, קבלת החלטות בתנאי אי ודאות, אבולוציה של העדפות, רשתות חברתיות ועוד.לוי שימש כפרופסור אורח בבית הספר "Anderson Graduate School of Management" למנהל עסקים באוניברסיטת UCLA, ומחקריו פורסמו בכתבי עת יוקרתיים כמו "Review of Financial Studies", "Management Science".
פרופסור לוי זכה בפרסים רבים הודות לפעילותו האקדמית, ביניהם פרס Harry Markowitz JOIM (2012), פרס Michael Milken Prize על מצוינות בהוראה (2011), פרס Abe Grey (2007), ומענק גולדה מאיר (2000).
פרופסור לוי בעיתונות
"איך לבחור קרן השקעות?" (מתוך ידיעון בית הספר מחודש מרס 2018)
קראו פחותפרופ' לב מוצ'ניק
David Goldman Chair in Data, Entrepreneurshipסגן דיקן לענייני מחקרראש התמחות במדע המידע בניהול MBAראש תוכנית הלימודים לתלמידי מחקרמנהל מרכז קיימרטלב מוצ'ניק הוא פרופסור חבר במחלקה למדעי הנתונים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. מחקריו האחרונים התמקדו בתיאורטית ובעיות אמפיריות הקשורות למבנה ולהתפתחות של רשתות חברתיות, כמו גם השפעות עמיתים, התפשטות נורמות התנהגות, דיפוזיה של מידע ועוד.
קרא עודפרופ' מוצ'ניק הוא בעל דוקטורט בפיזיקה מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון בפיסיקה מהאוניברסיטה העברית.
בנוסף לניסיונו האקדמי, פרופסור מוצ'ניק שימש כחוקר מבקר במיקרוסופט, ומדען מחקר בכיר בבית הספר שטרן לעסקים בניו יורק.
הוא מלמד את הקורסים במדעי הנתונים, Big Data Analytics ו- Information Science ומחקריו פורסמו בכתבי עת מובילים כגון- Reports Science, Network Science, Scientific
פרופ' מוצ'ניק בעיתונות
קראו פחותפרופ' תמר זילבר
ראשת התמחות בהתנהגות ארגוניתתמר זילבר היא פרופסור מן המניין במחלקה להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים, ומשמשת כיום כראש תכנית התואר הראשון למנהל עסקים, וכראש המחלקה להתנהגות ארגונית.
קרא עודזילבר השלימה את תואר ה-Ph.D שלה בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה העברית. היא מחזיקה בתואר M.A. בפסיכולוגיה, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ותכנית המצטיינים "אמירים" למדעי הרוח, גם הם מטעם האוניברסיטה העברית.
פרופסור זילבר שימשה כעמיתת מחקר באוניברסיטת גוטנבורג (Gothenburg), וכפרופסור אורחת באוניברסיטאות קליפורניה, ברקלי, בית הספר קרול למנהל עסקים בקולג' של בוסטון, באוניברסיטת סן-דייגו, ובבית הספר לניהול של M.I.T.
זילבר הוציאה לאור את הספרים: "Narrative Research: Reading, Analysis and Interpretation", "Peace Entrepreneurs and Social Entrepreneurship: Life Stories From Israel and Palestine", ומחקריה פורסמו בכתבי עת מובילים רבים. כמו כן היא זכתה במגוון פרסים, ביניהם פרס A. Berger על מצוינות אקדמית, מענק גולדה מאיר, ו-Ginsberg Postdoctoral Fellowship.
הרצאות
קראו פחותד"ר מיקי אייזנמן
ראשת ההתמחות באסטרטגיה ויזמות MBAאחראית שוויון הזדמנויות וגיווןד"ר מיקי אייזנמן היא מרצה בכירה במחלקה להתנהגות ארגונית ובמחלקה ליזמות אסטרטגית בבית הספר למנהל עסקים. היא משמשת כראשת תכנית ה-MBA הבינלאומית, וכראשת המחלקה ליזמות אסטרטגית.
קרא עודאייזנמן קיבלה את תואר הדוקטורט שלה במנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה, וכמו כן מחזיקה בתואר שני (MBA) מטעם אוניברסיטת טוליין (Tulane), ובתואר ראשון באנגלית ובתקשורת מהאוניברסיטה העברית.ד"ר אייזנמן שימשה בעבר כעמיתת פרופסור בברוך קולג' שבניו יורק (City University of New York's Baruch College). מחקריה פורסמו בכתבי עת אקדמיים מובילים, ביניהם: Administrative Science Quarterly, Academy of Management Review, Journal of Management Studies. לצד ניסיונה האקדמי הרב, ד"ר אייזנמן היא חברת הנהלה של ה-Academy of Management Review and Organization Theory, חברה בוועדת הפרסים של ה- William H. Newman Award, וחברה ב- Academy of Management וה-European Group of Organizational Studies.
ד"ר אייזנמן זכתה בפרסים ומענקי מחקר, ביניהם מענקים מטעם קרן המדע הישראלית, הסוכנות הדנית למדע והשכלה גבוהה, International Network Program, מענק ג'וליאן סימון ועוד. היא גם זכתה בפרסים -
Best Developmental Reviewer Award, ו-Best Reviewer Award מטעם ה-Academy of Management Review.
ד"ר אייזנמן בעיתונות
TheMarker - מה גורם לחוקרת העיצוב להירתע דווקא מהמוצרים של אפל?
קראו פחותפרופ' ישי יפה
הקתדרה לחשבונאות ופיננסים ע"ש יוליוס פינשטייןראש תכנית MA בכלכלה פיננסיתישי יפה, בעל תואר Ph.D בכלכלה מאוניברסיטת הרווארד מ-1993, לימד לאורך השנים באוניברסיטאות אוקספורד, מונטריאול, ובאוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן הוא שימש כסגן דיקן בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית בין השנים 2010-2012, וכדיקן בית הספר בין 2012-2016.
קרא עודיפה הוא גם עמית מחקר של ה-CEPR שבלונדון, וה-ECGI בבריסל.
מחקריו עוסקים בין היתר בתיווך פיננסי, כלכלות מזרח אסיה, ובהיסטוריה כלכלית. פרופסור יפה שימש כיועץ לבנק ישראל ולקרן המטבע הבינלאומית, וכראש הוועדה המייעצת לממונה על שוק ההון בנוגע לרפורמה במערכת הפנסיה בישראל. מחקריו של יפה פורסמו בכתבי עת מובילים כגון The Journal of Finance, The Quarterly Journal of Economics, Management Science, The Journal of Financial Economics. ישי יפה הוא כותב הספר Emerging Markets and Financial Globalization (Oxford University Press, 2006) יחד עם פאולו מאורו ונתן זוסמן.
פרופסור יפה זכה במגוון רחב של פרסים ומענקי מחקר, בין היתר מטעם הקרן הלאומית למדע (ISF), והקרן הדו-לאומית למדע (BSF).פרופ' יפה בעיתונות
דה מרקר: הפרופסור שתוקע סיכה בבלון של קרנות ההשקעות הפרטיות
דה מרקר: "יש לפרק הקבוצות העסקיות, ולא - אח"כ זה יהיה בלתי אפשרי"
קראו פחות