תכנית משותפת עם מזרח אסיה

לימודי אסיה

אודות

בית הספר למנהל עסקים בשיתוף עם החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית בירושלים מציע תכנית לימודים אטרקטיבית לתואר ראשון. התוכנית מיועדת לסטודנטים המעוניינים להוביל את שיתוף הפעולה העסקי בין ישראל למדינות המזרח ומשלבת היכרות מעמיקה עם עולם העסקים יחד עם לימודי שפה ותרבות ייעודיים. מדובר בתוכנית המובילה בישראל בתחום זה, שנבנתה מתוך רצון להכשיר את הדור הבא של אנשי העסקים שיובילו את הידוק הקשרים הכלכליים והעסקיים בין ישראל למדינות מזרח אסיה. 

למה ללמוד אצלנו

כלכלות אסיה מציגות את שיעורי הצמיחה הגבוהים ביותר בעולם, והתפתחות כלכלית מהירה זו יוצרת שורה ארוכה של הזדמנויות עסקיות עבור חברות ואנשי עסקים ישראלים. התוכנית המשותפת שמה דגש על היכרות עם אנשי מפתח בקשרי ישראל ומדינות המזרח ביניהם יזמים, שגרירים, מנהלי קרנות השקעה ישראליות ואסיאתיות,  ואנשי מפתח בחברות העוסקות בקשרי ישראל-אסיה. בנוסף על כך, התוכנית משלבת עבודה בצוות במסגרת הפרויקטים השנתיים, אשר עוסקים בשאלות מהותיות ועכשוויות בתהליכי השינוי באסיה, ומאפשרים היכרות ישירה עם תחומי המפתח בעולם העסקים, כמו גם תחושת שייכות מובהקת ואווירה שיתופית ומשפחתית. למידה בתוכנית המשותפת - אשר משלבת בין לימודי העסקים, השפה, התרבות, והחברה באסיה - מעניקה לבוגרי התוכנית בסיס איתן ממנו לצמוח לקראת תפקידי מפתח בשוק האסיאני,  כמו גם כלים רלוונטיים לעולם העסקים במאה ה-21 בכלל. 

תכנית משותפת עם לימודי מזרח אסיה

מידע מיוחד

התוכנית מציעה קורסים בלעדיים המשלבים בין שני התחומים, ופועלת לייצר אינטגרציה לאורך כל התואר בין מנהל עסקים ללימודי אסיה. קורס הדגל של התוכנית הינו פורום כלכלות, המשלב הרצאות עם הדמויות המובילות באקו-סיסטם הישראלי-אסיאתי והתנסויות בהובלת פרויקטים אשר מייצר לסטודנטים חוויה לימודית-מעשית כבר מן השנה הראשונה לתואר. בנוסף לכך, במסגרת התוכנית מתקיים אחת לשנתיים סיור לימודי בהובלת הסטודנטים במדינות אסיה. בסיורים אלו הסטודנטים מבקרים בחברות ובמפעלים, ונפגשים עם יזמים מקומיים ובינלאומיים. למשתתפים בתוכנית, אשר עומדים בדרישות, מוצעות גם תוכניות חילופי סטודנטים ייחודיות בשיתוף עם האוניברסיטאות המובילות באסיה. 

לבירורים או שאלות

ניתן לפנות ליועץ אקדמית של התכנית, מר דרור קוכן: Asia.Business@mail.huji.ac.il