מצטייני סטנפורד

פרופ' ניקול אדלר

פרופ' ניקול אדלר

דיקן
חדר 4125
02-5883449

ניקול אדלר היא פרופסור מן המניין בבית הספר למנהל עסקים, בתחום של חקר ביצועים וניהול התפעול, וכמו כן משמשת כדיקן בית הספר, החל מחודש ספטמבר 2020.

קרא עוד
אדלר השלימה את לימודיה בשלוש אוניברסיטאות, בארץ ובחו"ל: אוניברסיטת אלסטר בקולראיין, בית הספר לכלכלה בלונדון, אוניברסיטת תל-אביב, ובמסגרת פוסט-דוקטורט באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. לאחר לימודיה, שימשה אדלר כפרופסור אורח במחלקה למדעי הנדסת תעשייה וניהול בבתי הספר "קלוג" לניהול באוניברסיטת נורת'ווסטרן, בבית הספר לעסקים סאודר באוניברסיטת קולומביה הבריטית, ובמחלקה להנדסת תעשייה באוניברסיטת ברגמו.

תחומי המחקר העיקריים של פרופ' אדלר כוללים את האספקט היישומי של תורת המשחקים ואומדן פריון, המיושם בעיקר בשווקי התחבורה. עבודתה פורסמה בכתבי עת אקדמיים מובילים בתחום, כולל ב - "Management Science ", "European Journal of Operational Research" וכתבי עת רבים הקשורים לתחבורה. כיום היא עורכת משנה של כתב העת המוביל בתחום, "Transportation ,Research part B: Methodological" וכן חברה בדירקטוריון של מספר כתבי עת נוספים.

פרופסור אדלר סיפקה לאורך השנים שירותי ייעוץ לרגולטורים ולחברות גדולות ברחבי העולם, בנושאים הקשורים בתשתיות תחבורה. בין היתר, יעצה אדלר לפורום התחבורה הבינלאומי של ה- OECD, לחברות תעופה, לרשות התעופה האזרחית בישראל, לחברות רכבות, ולאיחוד האירופי.

 

פרופ' אדלר בעיתונות

שווקי תחבורה לפי תורת המשחקים: פרופ' ניקול אדלר, דיקנית בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית

YNet - הדיקנית הראשונה

קראו פחות
פרופ' שאול אורג

פרופ' שאול אורג

אחראי על שוויון הזדמנויות וגיוון
חדר 5124

שאול אורג הוא פרופסור להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים שבאוניברסיטה העברית. פרופסור אורג מעביר את קורס הליבה של התנהגות ארגונית במסגרת התואר השני (MBA), כמו גם קורסים וסמינרים נוספים העוסקים בשינויים ארגוניים, מנהיגות ואישיות.

קרא עוד

תואר ה-Ph.D של שאול הוא מאוניברסיטת קורנל (Cornell), ובנוסף הוא מחזיק בתואר שני בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת בן גוריון, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב.

מחקריו של שאול עוסקים בהשפעתן של תכונות וערכים אישיים על העמדות וההתנהגויות של פרטים. אחד ההקשרים שבו מחקריו מתמקדים הוא שינוי ארגוני. מחקרו של אורג התפרסם בכתבי עת המובילים בתחום המנהל, ביניהם - "Academy of Management Annals", "Academy of Management Review", ו-"Journal of Applied Psychology".

שאול הוא כיום עורך משנה של כתב העת "Personnel Psychology", וחבר בוועד המנהל של כתבי העת "Journal of Organizational Behavior", ו – "Journal of Change Management".

קראו פחות
פרופ' גור מושיוב

פרופ' גור מושיוב

הקתדרה למנהל עסקים ע"ש צ'ארלס רוזן
חדר 5112
02-5883108

פרופ׳ גור מושיוב הוא מרצה וחבר סגל ויושב ראש הניהול ע״ש צ׳ארלס י. רוזן בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. בעבר כיהן כסגן הדיקן בבית הספר למנהל עסקים, ובמשך שני עשורים היה ראש התכנית לתואר שני.

קרא עוד
בעל דוקטורט במדעי הניהול ומנהל התפעול מטעם אוניברסיטת קולומביה. הוא מומחה במחקר תפעולי, ותחום המחקר העיקרי שלו הוא תזמון היצור.

פרופ׳ מושיוב לימד במשך שנתיים באוניברסיטת ניו יורק (CUNY), ושימש כמרצה אורח בבית הספר לכלכלה בהלסינקי, באוניברסיטת קולומביה ובבית הספר למימון בטאיוואן.

הוא זכה בפרס הרקטור לחוקר המצטיין ובפרס Milken עבור הצטיינות רבת שנים בהוראה מטעם האוניברסיטה בעברית. בשנת 2020 הוא נכלל ברשימה שמציינת את שני האחוזים המובילים של החוקרים במחקר תפעולי שפרסמה אוניברסיטת סטנפורד.

מושיוב מלמד את הקורסים תזמון היצור, מודלים כמותיים, מבוא לסטטיסטיקה ותכנון דינמי.

קראו פחות
פרופ' אבי קלוגר

פרופ' אבי קלוגר

ראש תחום בינלאומיות
חדר 5121
02-5881009

פרופ׳ אבי קלוגר הוא מרצה וחבר סגל בחוג להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. הוא מכהן כחבר בארגון לפסיכולוגיה חברתית ואישיותית, באקדמיה לניהול בארגון להתנהגות ארגונית.

קרא עוד
הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיה יישומית ממכון סטיבנס לטכנולוגיה. במחקריו הוא מתמקד בסכנות המשוב ויתרונות ההקשבה במערכות יחסים ובמסגרות חברתיות.

פרופ׳ קלוגר זכה במגוון פרסים בזכות עבודתו, ביניהם פרס הסוקר המצטיין מטעם האקדמיה לתגליות ניהול ופרס המאמר המצטיין בהתנהגות ארגונית מטעם חטיבת ההתנהגות הארגונית באקדמיה לניהול יחד עם שותפו אנג׳לו ד׳ניסי. בנוסף, זכה במגוון מענקים מטעם הקרן הישראלית למדע, הקרן הדו-לאומית למדע, מכון צבא ארצות הברית ועוד. עבודותיו צוינו בעיתונים הארץ, Forbes, New Yorker ועוד.

בנוסף לניסיונו האקדמי, קלוגר מתפקד כיועץ ארגוני עבור חברות וארגונים שונים, הכוללים את משרד ראש הממשלה, משטרת ישראל, צה״ל, אינטל, בנק לאומי, SodaStream ועוד.

הוא מלמד את הקורסים התנהגות ארגונית, הקשבה בארגונים: מיומנות בניהול, שיטות מחקר עבור דוקטורנטים ושיקולים תיאורטיים בניהול משאבי אנוש.

 

פרופ׳ קלוגר בעיתונות

דה-מרקר: חשיבותה של ההקשבה

גלובס: על הקשר בין הקשבה וניהול טוב

הארץ: איך להפוך למקשיבים טובים יותר

 
קראו פחות