ראש התמחות

ד"ר מיקי אייזנמן

ד"ר מיקי אייזנמן

ראשת תוכנית בינלאומית °Startup 360,
ראשת ההתמחות באסטרטגיה ויזמות MBA
חדר 5125

ד"ר מיקי אייזנמן היא מרצה בכירה במחלקה להתנהגות ארגונית ובמחלקה ליזמות אסטרטגית בבית הספר למנהל עסקים. היא משמשת כראשת תכנית ה-MBA הבינלאומית, וכראשת המחלקה ליזמות אסטרטגית.

קרא עוד
אייזנמן קיבלה את תואר הדוקטורט שלה במנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה, וכמו כן מחזיקה בתואר שני (MBA) מטעם אוניברסיטת טוליין (Tulane), ובתואר ראשון באנגלית ובתקשורת מהאוניברסיטה העברית.

ד"ר אייזנמן שימשה בעבר כעמיתת פרופסור בברוך קולג' שבניו יורק (City University of New York's Baruch College). מחקריה פורסמו בכתבי עת אקדמיים מובילים, ביניהם:  Administrative Science Quarterly, Academy of Management Review, Journal of Management Studies. לצד ניסיונה האקדמי הרב, ד"ר אייזנמן היא חברת הנהלה של ה-Academy of Management Review and Organization Theory, חברה בוועדת הפרסים של ה- William H. Newman Award, וחברה ב- Academy of Management וה-European Group of Organizational Studies.

ד"ר אייזנמן זכתה בפרסים ומענקי מחקר, ביניהם מענקים מטעם קרן המדע הישראלית,  הסוכנות הדנית למדע והשכלה גבוהה, International Network Program, מענק ג'וליאן סימון ועוד. היא גם זכתה בפרסים -

Best Developmental Reviewer Award, ו-Best Reviewer Award מטעם ה-Academy of Management Review.

 

ד"ר אייזנמן בעיתונות

TheMarker - מה גורם לחוקרת העיצוב להירתע דווקא מהמוצרים של אפל?

קראו פחות
ד"ר קרן בר-חוה

ד"ר רו"ח קרן בר-חוה

במסלול המקביל
ראש תכנית ה-BA בחשבונאות
ראש ההתמחות בניהול פיננסי לחשבונאים
חדר 5117
02-5883441

רו"ח ד"ר קרן בר-חוה היא ראש החוג לחשבונאות בבית הספר למנהל עסקים וכיום מכהנת כחברה במועצת רואי החשבון בישראל.

יאיר דוכין

ד"ר יאיר דוכין

במסלול הנלווה
ראש ההתמחות במימון נדל"ן MBA
חדר 4117

ד״ר יאיר דוכין מכהן כראש ההתמחות במימון נדל"ן בתכנית ה. לד״ר דוכין דוקטורט בכלכלה מהאוניברסיטה העברית. תחום ההתמחות שלו הוא בדיקת כדאיות והכנת תכניות עסקיות ללקוחות שונים מהמגזר הציבורי והעסקי.

קרא עוד

בעבר מילא מספר תפקידי ייעוץ פיננסיים, כדירקטור וחבר בועדת השקעות בקבוצת קרנות הנאמנות ״עמדה״, יועץ כלכלי פיננסי לעיריית כרמיאל ועוד. בנוסף ניהל מספר רב של פרויקטים כגון בניית תכניות עסקיות וסקרי היתכנות כלכליים לערים, מוסדות ומלונות שונים ברחבי המדינה.

ד״ר דוכין מלמד קורסים בנושאי כלכלה ונדל״ן, ביניהם כלכלת ישראל כלכלת הנדל״ן.

 

ד״ר דוכין בעיתונות

ד״ר דוכין בעיתון דה-מרקר על מצב הדיור בארץ

קראו פחות
פרופ' תמר זילבר

פרופ' תמר זילבר

ראש תכנית ה-BA מנהל עסקים,
ראש ההתמחות בהתנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש
חדר 5122

תמר זילבר היא פרופסור מן המניין במחלקה להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים, ומשמשת כיום כראש תכנית התואר הראשון למנהל עסקים, וכראש המחלקה להתנהגות ארגונית.

קרא עוד

זילבר השלימה את תואר ה-Ph.D שלה בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה העברית. היא מחזיקה בתואר M.A. בפסיכולוגיה, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ותכנית המצטיינים "אמירים" למדעי הרוח, גם הם מטעם האוניברסיטה העברית.

פרופסור זילבר שימשה כעמיתת מחקר באוניברסיטת גוטנבורג (Gothenburg), וכפרופסור אורחת באוניברסיטאות קליפורניה, ברקלי, בית הספר קרול למנהל עסקים בקולג' של בוסטון, באוניברסיטת סן-דייגו, ובבית הספר לניהול של M.I.T.

זילבר הוציאה לאור את הספרים: "Narrative Research: Reading, Analysis and Interpretation", "Peace Entrepreneurs and Social Entrepreneurship: Life Stories From Israel and Palestine", ומחקריה פורסמו בכתבי עת מובילים רבים. כמו כן היא זכתה במגוון פרסים, ביניהם פרס A. Berger על מצוינות אקדמית, מענק גולדה מאיר, ו-Ginsberg Postdoctoral Fellowship.

 

הרצאות

הרצאה של פרופ' זילבר בנושא מגדריות ופמיניזם מודרני

קראו פחות
פרופ' ישי יפה

פרופ' ישי יפה

הקתדרה לחשבונאות ופיננסים ע"ש יוליוס פינשטיין,
ראש תכנית ה-MA בכלכלה פיננסית
חדר 5127

ישי יפה, בעל תואר Ph.D בכלכלה מאוניברסיטת הרווארד מ-1993, לימד לאורך השנים באוניברסיטאות אוקספורד, מונטריאול, ובאוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן הוא שימש כסגן דיקן בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית בין השנים 2010-2012, וכדיקן בית הספר בין 2012-2016.

קרא עוד
יפה הוא גם עמית מחקר של ה-CEPR שבלונדון, וה-ECGI בבריסל.

מחקריו עוסקים בין היתר בתיווך פיננסי, כלכלות מזרח אסיה, ובהיסטוריה כלכלית. פרופסור יפה שימש כיועץ לבנק ישראל ולקרן המטבע הבינלאומית, וכראש הוועדה המייעצת לממונה על שוק ההון בנוגע לרפורמה במערכת הפנסיה בישראל. מחקריו של יפה פורסמו בכתבי עת מובילים כגון The Journal of Finance, The Quarterly Journal of Economics, Management Science, The Journal of Financial Economics. ישי יפה הוא כותב הספר Emerging Markets and Financial Globalization (Oxford University Press, 2006) יחד עם פאולו מאורו ונתן זוסמן.

פרופסור יפה זכה במגוון רחב של פרסים ומענקי מחקר, בין היתר מטעם הקרן הלאומית למדע (ISF), והקרן הדו-לאומית למדע (BSF).

 

פרופ' יפה בעיתונות

דה מרקר: הפרופסור שתוקע סיכה בבלון של קרנות ההשקעות הפרטיות

דה מרקר: "יש לפרק הקבוצות העסקיות, ולא - אח"כ זה יהיה בלתי אפשרי"

קראו פחות
פרופ' שיקי לוי

פרופ' משה (שיקי) לוי

הקתדרה לחשבונאות ע"ש ג'ון ברג,
ראש ההתמחות במימון ובנקאות MBA
חדר 5111

פרופסור משה (שיקי) לוי הוא פרופסור מן המניין במחלקת המימון והבנקאות של בית הספר למנהל עסקים. לוי השלים את תואר ה-Ph.D שלו בכלכלה ובפיזיקה, ובנוסף לכך גם מחזיק בתואר BS.C במתמטיקה ובתואר M.Sc בפיסיקה, כולם מטעם האוניברסיטה העברית.

קרא עוד
לוי הוא מומחה בתחום המימון, ומחקריו עוסקים בעיקר בנושאים כמו תורת התיקים, קבלת החלטות בתנאי אי ודאות, אבולוציה של העדפות, רשתות חברתיות ועוד.

לוי שימש כפרופסור אורח בבית הספר "Anderson Graduate School of Management" למנהל עסקים באוניברסיטת UCLA, ומחקריו פורסמו בכתבי עת יוקרתיים כמו "Review of Financial Studies", "Management Science".

פרופסור לוי זכה בפרסים רבים הודות לפעילותו האקדמית, ביניהם פרס Harry Markowitz JOIM (2012), פרס Michael Milken Prize על מצוינות בהוראה (2011), פרס Abe Grey (2007), ומענק גולדה מאיר (2000).

 

פרופסור לוי בעיתונות

"איך לבחור קרן השקעות?" (מתוך ידיעון בית הספר מחודש מרס 2018)

קראו פחות
Prof. Lev Muchnik

פרופ' לב מוצ'ניק

הקתדרה לשיווק על שם קיימרט,
סגן דיקן לענייני מחקר,
ראש ההתמחות במדע המידע בניהול MBA
חדר 4104

לב מוצ'ניק הוא פרופסור חבר במחלקה למדעי הנתונים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. מחקריו האחרונים התמקדו בתיאורטית ובעיות אמפיריות הקשורות למבנה ולהתפתחות של רשתות חברתיות, כמו גם השפעות עמיתים, התפשטות נורמות התנהגות, דיפוזיה של מידע ועוד.

קרא עוד

פרופ' מוצ'ניק הוא בעל דוקטורט בפיזיקה מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון בפיסיקה מהאוניברסיטה העברית.

בנוסף לניסיונו האקדמי, פרופסור מוצ'ניק שימש כחוקר מבקר במיקרוסופט, ומדען מחקר בכיר בבית הספר שטרן לעסקים בניו יורק.

הוא מלמד את הקורסים במדעי הנתונים, Big Data Analytics ו- Information Science ומחקריו פורסמו בכתבי עת מובילים כגון- Reports Science, Network Science, Scientific

 

פרופ' מוצ'ניק בעיתונות

YNET - בזמן הקורונה: הישגים ופרסים לאקדמיה הישראלית 

Nature: Effect of Bromide Ions on Junctional Transmission

קראו פחות
ד"ר יגאל נוימן

פרופ' יגאל נוימן

במסלול הנלווה
ראש ההתמחות בפינטק MBA
חדר 4114

פרופ' יגאל נוימן הוא ראש ההתמחות בפינטק  בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, שם הוא מלמד קורסים בפינטק ובמימון לתואר ראשון ושני. לפרופ' נוימן דוקטורט במימון מבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת סטנפורד ותואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון.

קרא עוד

מחוץ לגבולות האקדמיה, פרופ' נוימן משמש כיועץ בנושאי פינטק, שוק ההון וניהול השקעות; כותב טור קבוע בעיתון "דהמרקר" על שוק ההון הגלובלי; ומכהן כחבר בועדת ההשקעות של הקרן לאזרחי ישראל (קרן העושר). לפרופ' נוימן 16 שנות ניסיון כמנהל תיקים בשוק האמריקאי, שם כיהן כמנהל השקעות ראשי בבית השקעות, כמנהל תיקים בקרן גידור גדולה, וכחוקר בחברת ניהול קרנות נאמנות.

 

פרופ' נוימן בעיתונות

Ynet: הפינטק מגיע לעברית

קראו פחות
ד"ר בנימין עוז

ד"ר בנימין עוז

ראש ההתמחות בחקר ביצועים וניהול התפעול MBA
חדר 4107

ד"ר בנימין עוז הוא מרצה במחלקה לחקר ביצועים בבית הספר למנהל עסקים. בנוסף הוא משמש כחבר מועצה באגודה הישראלית לחקר ביצועים (אילב), וחבר בארגון INFORMS הבינלאומי.

קרא עוד
ד"ר עוז קיבל את תואר הדוקטורט שלו בסטטיסטיקה מהאוניברסיטה העברית במסלול הישיר בסטטיסטיקה וחקר ביצועים. כמו כן הוא מחזיק בתואר בוגר בסטטיסטיקה וכלכלה, גם הם מטעם האוניברסיטה העברית.

ד"ר עוז שימש כעמית מחקר במחלקה לסטטיסטיקה של אוניברסיטת אוקלנד (Auckland). מחקריו מתמקדים בנושאים של קבלת החלטות, מודלים של תורים, והתנהגות אסטרטגית בתורים, ומיישמים מודלים סטוכסטיים, הסתברות יישומית, תורת התורים ותורת המשחקים. מחקריו פורסמו בכתבי עת אקדמיים מובילים, ביניהם:

Management Science, Naval Research Logistics, European Journal of Operational Research.

ד"ר עוז זכה בפרסים רבים, כאשר הבולטים שבהם הינם פרס Takács מטעם גוף המחקר SMACS שבאוניברסיטת גנט (Ghent) ופרס אברהם מחרז מטעם אוניברסיטת בן גוריון והאגודה הישראלית לחקר ביצועים, שניהם על עבודת דוקטורט מצטיינת.

 
קראו פחות
פרופ' רננה פרס

פרופ' רננה פרס

סגן דיקן לקשרי חוץ,
ראש ההתמחות בשיווק MBA
חדר 5115

רננה פרס היא פרופסור חבר לשיווק בבית הספר למנהל עסקים שבאוניברסיטה העברית. פרס קיבלה את תואר הדוקטורט שלה בשיווק מטעם בית הספר רקנטי למנהל עסקים שבאוניברסיטת תל אביב.

קרא עוד
כמו כן, היא בוגרת תואר ראשון ושני בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

פרס שימשה כפרופסור אורחת בבית הספר וורטון (Wharton) שבאוניברסיטת פנסילבניה, ובבית הספר שטרן (Stern) למנהל עסקים ב - NYU. מחקריה של פרס פורסמו בכתבי עת מובילים בשיווק ובפיזיקה, ביניהם:  The International Journal of Research in Marketing (שבו היא גם משמשת כעורכת בכירה), PhysicaA ,Marketing Science. בנוסף לכך, פרופסור פרס הוציאה לאור את הספרים: Innovation Diffusion, New Product Growth and Image Analytics in Marketing.

פרס ייסדה את חברת PerSay Ltd, סטארט – אפ ישראלי שהתמקד בפיתוח ויישום אלגוריתמים לזיהוי קולי, ושימשה כמנכ"לית החברה. כיום היא משמשת כחברת דירקטוריון בקופת הגמל "העתיד", וחברה בוועדה להשקעות אלטרנטיביות.

פרופסור פרס נבחרה על ידי ארגון DocSIG כאחת מ-50 החוקרים הפרודוקטיביים ביותר, וזכתה בתחרות "Ideas Challenge" של ארגון Marketing Research Institute.

 

פרופ' פרס בעיתונות

פיזיקאית ומוזיקאית? ניוטון, ווי הב א פרובלם! ראיון עם פרופסור רננה פרס

גלובס: שיימינג ופרסום שלילי

ליידי גלובס: להפוך למותג בשוק העבודה

 
קראו פחות
ד"ר ליאור שאלתיאל

ד"ר ליאור שאלתיאל

במסלול הנלווה
ראש ההתמחות בביומד MBA,
ראש תוכנית בינלאומית Med-Tech
חדר 4115

ד"ר ליאור שאלתיאל הוא חבר סגל בבית הספר למנהל עסקים, ומשמש כראש ההתמחות בניהול ביו-רפואי. שאלתיאל הוא יזם המתמחה בהנדסה כימית, ביולוגיה מולקולרית, אלקטרופיזיולוגיה, פרמקולוגיה ומערכות לאספקת תרופות.

קרא עוד

מחוץ לתחומי האקדמיה, ד״ר שאלתיאל מכהן כמנכ"ל חברת NurExone Biologic Ltd. הוא עבד במספר חברות לפיתוח ננו-תרופות, ביניהן LipoCure ו- Ayana Pharma. לפני שהצטרף ל- NurExone, היה סמנכ"ל ושותף בבנק השקעות בוטיק סיני הפועל בישראל וממפה את מגוון ההשקעות וההזדמנויות בתעשיית התרופות בישראל.

ד״ר שאלתיאל מלמד קורסים שונים המתעסקים בתחום הביו-רפואי והיזמות בתחום הטכנולוגיה הרפואית והרפואה בכלל.

 

ד״ר שאלתיאל בעיתונות

דה-מרקר: "הביוטק בישראל חשוב — אבל הוא עדיין רק הבן החורג של מדינת הסטארט־אפ"

קראו פחות