סגל אקדמי

פרופ' ניקול אדלר

פרופ' ניקול אדלר

דיקן
חדר 4125
02-5883449

ניקול אדלר היא פרופסור מן המניין בבית הספר למנהל עסקים, בתחום של חקר ביצועים וניהול התפעול, וכמו כן משמשת כדיקן בית הספר, החל מחודש ספטמבר 2020.

קרא עוד
אדלר השלימה את לימודיה בשלוש אוניברסיטאות, בארץ ובחו"ל: אוניברסיטת אלסטר בקולראיין, בית הספר לכלכלה בלונדון, אוניברסיטת תל-אביב, ובמסגרת פוסט-דוקטורט באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. לאחר לימודיה, שימשה אדלר כפרופסור אורח במחלקה למדעי הנדסת תעשייה וניהול בבתי הספר "קלוג" לניהול באוניברסיטת נורת'ווסטרן, בבית הספר לעסקים סאודר באוניברסיטת קולומביה הבריטית, ובמחלקה להנדסת תעשייה באוניברסיטת ברגמו.

תחומי המחקר העיקריים של פרופ' אדלר כוללים את האספקט היישומי של תורת המשחקים ואומדן פריון, המיושם בעיקר בשווקי התחבורה. עבודתה פורסמה בכתבי עת אקדמיים מובילים בתחום, כולל ב - "Management Science ", "European Journal of Operational Research" וכתבי עת רבים הקשורים לתחבורה. כיום היא עורכת משנה של כתב העת המוביל בתחום, "Transportation ,Research part B: Methodological" וכן חברה בדירקטוריון של מספר כתבי עת נוספים.

פרופסור אדלר סיפקה לאורך השנים שירותי ייעוץ לרגולטורים ולחברות גדולות ברחבי העולם, בנושאים הקשורים בתשתיות תחבורה. בין היתר, יעצה אדלר לפורום התחבורה הבינלאומי של ה- OECD, לחברות תעופה, לרשות התעופה האזרחית בישראל, לחברות רכבות, ולאיחוד האירופי.

 

פרופ' אדלר בעיתונות

שווקי תחבורה לפי תורת המשחקים: פרופ' ניקול אדלר, דיקנית בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית

YNet - הדיקנית הראשונה

קראו פחות
פרופ' שאול אורג

פרופ' שאול אורג

אחראי על שוויון הזדמנויות וגיוון
חדר 5124

שאול אורג הוא פרופסור להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים שבאוניברסיטה העברית. פרופסור אורג מעביר את קורס הליבה של התנהגות ארגונית במסגרת התואר השני (MBA), כמו גם קורסים וסמינרים נוספים העוסקים בשינויים ארגוניים, מנהיגות ואישיות.

קרא עוד

תואר ה-Ph.D של שאול הוא מאוניברסיטת קורנל (Cornell), ובנוסף הוא מחזיק בתואר שני בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת בן גוריון, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב.

מחקריו של שאול עוסקים בהשפעתן של תכונות וערכים אישיים על העמדות וההתנהגויות של פרטים. אחד ההקשרים שבו מחקריו מתמקדים הוא שינוי ארגוני. מחקרו של אורג התפרסם בכתבי עת המובילים בתחום המנהל, ביניהם - "Academy of Management Annals", "Academy of Management Review", ו-"Journal of Applied Psychology".

שאול הוא כיום עורך משנה של כתב העת "Personnel Psychology", וחבר בוועד המנהל של כתבי העת "Journal of Organizational Behavior", ו – "Journal of Change Management".

קראו פחות
ד"ר מיקי אייזנמן

ד"ר מיקי אייזנמן

ראשת תוכנית בינלאומית °Startup 360,
ראשת ההתמחות באסטרטגיה ויזמות MBA
חדר 5125

ד"ר מיקי אייזנמן היא מרצה בכירה במחלקה להתנהגות ארגונית ובמחלקה ליזמות אסטרטגית בבית הספר למנהל עסקים. היא משמשת כראשת תכנית ה-MBA הבינלאומית, וכראשת המחלקה ליזמות אסטרטגית.

קרא עוד
אייזנמן קיבלה את תואר הדוקטורט שלה במנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה, וכמו כן מחזיקה בתואר שני (MBA) מטעם אוניברסיטת טוליין (Tulane), ובתואר ראשון באנגלית ובתקשורת מהאוניברסיטה העברית.

ד"ר אייזנמן שימשה בעבר כעמיתת פרופסור בברוך קולג' שבניו יורק (City University of New York's Baruch College). מחקריה פורסמו בכתבי עת אקדמיים מובילים, ביניהם:  Administrative Science Quarterly, Academy of Management Review, Journal of Management Studies. לצד ניסיונה האקדמי הרב, ד"ר אייזנמן היא חברת הנהלה של ה-Academy of Management Review and Organization Theory, חברה בוועדת הפרסים של ה- William H. Newman Award, וחברה ב- Academy of Management וה-European Group of Organizational Studies.

ד"ר אייזנמן זכתה בפרסים ומענקי מחקר, ביניהם מענקים מטעם קרן המדע הישראלית,  הסוכנות הדנית למדע והשכלה גבוהה, International Network Program, מענק ג'וליאן סימון ועוד. היא גם זכתה בפרסים -

Best Developmental Reviewer Award, ו-Best Reviewer Award מטעם ה-Academy of Management Review.

 

ד"ר אייזנמן בעיתונות

TheMarker - מה גורם לחוקרת העיצוב להירתע דווקא מהמוצרים של אפל?

קראו פחות
ד"ר שרון אריאלי-לנגר

ד"ר שרון אריאלי-לנגר

חדר B5103
02-6436356

ד״ר שרון אריאלי היא מרצה בכירה בחוג לאסטרטגיה בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, חברה במרכז K-Mart לשיווק קמעונאי ובינלאומי, יושבת בהנהגת מכון אספר לחדשנות ויזמות וחברה בוועדת האתיקה של בית הספר למנהל עסקים.

קרא עוד
היא קיבלה את הדוקטורט שלה במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, והמשיכה לפוסט דוקטורט באוניברסיטת מישיגן. במחקריה היא בוחנת את ההשפעה האינטראקטיבית של גורמים חברתיים והאישיות על יצירתיות וחדשנות של עובדים, צוותים וארגונים. היא בוחנת גם את הגורמים המקנים לעובדים משמעות בעבודה ומעצבים את ההתנהגות והבחירות שלהם בהקשר הארגוני.

ד״ר אריאלי זכתה במגוון פרסים ומלגות ביניהם פרס ״Abe Gray״ ומלגת גולדה מאיר. בנוסף קיבלה מספר מענקים ביניהם מענק מהקרן הישראלית למדע, מענק הנסיעות ״Recnati״, מענק גל-עד ועוד.

היא מלמדת את הקורסים ניהול אסטרטגי, יצירתיות וחדשנות בארגונים וסדנה יישומית במנהל עסקים.

 

ד״ר אריאלי בעיתונות

דה-מרקר: האיש שהזיז את המחשב

קראו פחות
ליעד בלומרוזן

ד"ר ליעד בלומרוזן

סגן דיקן לענייני הוראה
חדר 5109
02-5883103

ד״ר ליעד בלומרוזן הוא חבר סגל במחלקת מדעי הנתונים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, וחבר במרכז פדרמן ללימודי רציונליות. לד״ר בלומרוזן  דוקטורט במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית והוא משמש כסגן הדיקן לענייני הוראה.

קרא עוד

מחקריו מתמקדים בתורת המשחקים האלגוריתמיים, עיצוב מכירות פומביות, כלכלת אינטרנט, מסחר אלקטרוני וארגון תעשייתי.

ד״ר בלומרוזן מלמד קורסים בנושאי מסחר ופרסום אלקטרוני, תורת מכירות פומביות, תחרות ומבנה שוק ונתונים וטכנולוגיה עסקיים.

קראו פחות
ד"ר קרן בר-חוה

ד"ר רו"ח קרן בר-חוה

במסלול המקביל
ראש תכנית ה-BA בחשבונאות
ראש ההתמחות בניהול פיננסי לחשבונאים
חדר 5117
02-5883441

רו"ח ד"ר קרן בר-חוה היא ראש החוג לחשבונאות בבית הספר למנהל עסקים וכיום מכהנת כחברה במועצת רואי החשבון בישראל.

ד"ר ענת ברכה

פרופ' ענת ברכה

מנהלת מרכז קרוגר
חדר 5131

דוקטור ענת ברכה היא בעלת Ph.D בכלכלה מאוניברסיטת ייל (Yale) משנת 2005, והיא חוקרת את השפעתן של תובנות מתחום הפסיכולוגיה על הכלכלה.

קרא עוד
בפרט, היא חוקרת מוטיבים פסיכולוגים המשפיעים על תפישת סיכון, התנהגות פרו-חברתית, והתנהגות פיננסית, עם דגש על יישומים למדיניות ציבורית.

מחקריה פורסמו בכתבי עת מובילים, ביניהם: The American Economic Review, Management Science, ו- The Journal of Labor Economics, וכן הופיעו ב:
The Wall Street Journal, The New York Times, The Economist, ועוד. היא גם זכתה בפרסים בארץ ובחו"ל מטעם קרן המדע הישראלית, מרכז פנחס ספיר, Cowles Foundation Prize, ורבים נוספים.

דוקטור ברכה שימשה בעבר ככלכלנית בכירה בבנק הפדרלי של בוסטון (Federal Reserve Bank of Boston), כחברת סגל באוניברסיטת תל אביב, וכחוקרת אורחת באוניברסיטאות הרווארד, פיטסבורג, וייל.

 

ד"ר ברכה בעיתונות

The New York Times: What Is Bitcoin Really Worth? Don’t Even Ask.
The Wall Street Journal: The Gig Economy and Debt
The Wall Street Journal: Boston Fed Looks at Informal Work Participation Patterns
The Wall Street Journal: Subsidize Water Heaters, Not Hybrids
The Economist: Looking good by doing good
Bloomberg Brief: The Sharing Economy

קראו פחות
Dr. Yaniv Dover

ד"ר יניב דובר

חדר 5114
02-5883223

ד״ר יניב דובר הוא מרצה בכיר בשיווק בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, וחבר במרכז פדרמן ללימודי רציונליות.

קרא עוד
דובר הוא בעל תואר ראשון ושני בפיסיקה וקיבל את הדוקטורט מהאוניברסיטה העברית, ואת הפוסט דוקטורט מבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת ייל. הוא שימש כפרופסור בבית הספר למנהל עסקים באוניסרסיטת דרטמות׳.

תחום המחקר שלו מתמקד בקשרים ודינמיקות חברתיות, קהילות אינטרנטיות, ניהול ושיווק רשתות חברתיות, תוכן גולשים, שיווק דיגיטלי ופיזור מידע וחידושים.

במהלך הדוקטורט, זכה במגוון מלגות, ביניהן מלגה לשלוש שנים מטעם המרכז למרוכבות עבור דוקטורנטים מצטיינים, מלגה לסטודנטים בין תחומיים מטעם GIACS, ומלגה מטעם האוניברסיטה העברית. בנוסף, זכה במגוון מענקים ופרסים, ביניהם מענק ISF, פרס Abe Gray עבור הצטיינות במחקר ומענק מקרן המדע הישראלית. עבודותיו התפרסמו במגוון ערומי תקשורת, בניהם המגזין Forbes, NPR, כאן חדשות, גלובס ועוד.

הוא מלמד את הקורסים יסודות השיווק, כיצד מנהלים את הקשר עם הלקוח (CRM) ושיטות במחקר שווקים.

קראו פחות