סטודנטים מספרים

עידן קפלנסקי, אוניברסיטת פקין, סין

הלימודים בבייג'ינג היו תקופה משנת חיים מבחינתי, בראש ובראשונה מבחינה אישית, אך ללא ספק גם מבחינה מקצועית ואקדמית.

כמי שטייל רבות בעולם אני יכול להעיד, שחוויית המגורים במקום זר תרבותית כמו סין, ייחודית במינה. השפה, המנהגים, האוכל, המגוון העצום של האנשים שפוגשים והשקיעה לתוך חיי היומיום של בייג'ינג, היו מופלאים. מבחינה מקצועית התקדמתי ונחשפתי לאפשרויות העצומות שסין מציעה וגם החוויה האקדמית הייתה יוצאת מהכלל. המרצים באוניברסיטת פּקינג הם מהשורה הראשונה. חלקם מרצים באוניברסיטאות מובילות בארה"ב וחלקם דמויות בולטות בעולם העסקים.

 

סיוון מזוז, אוניברסיטת McGill, קנדה 

נהניתי מכל רגע וצברתי ניסיון שבהחלט בונה את עתידי בעולם העסקים.

מהרגע שהגעתי לאוניברסיטת McGill למדתי המון. פגשתי אנשים מכל העולם, למדתי על תרבויות רבות, והשתתפתי בהרבה אירועים מיוחדים. לישראלים יש את האפשרות לשנות תפיסות בכל מיני תחומים, ואנו משמשים כסוג של שגרירים של המדינה בקמפוסים בחו"ל.

 

פנינה אור, TSINGHUA, בייג'ינג, סין

בשלוש מילים- מאתגר אבל חוויה מדהימה: לחתום חוזה דירה ולפתוח חשבון בנק עם גוגל טרנסלייט (משום שמעטי הסינים יודעים אנגלית) היה מאתגר בהחלט, אך עם זאת, עברתי חוויה מיוחדת במינה".

פנינה אור טסה לסין, בייג'ינג, בסמסטר א' של שנת 2018, כאשר היא בשנה השנייה לתואר הבוגר שלה במנהל עסקים. "טסתי עם שתי חברות מהלימודים וגרנו ביחד בדירת שותפות. האתגר הגדול עבורי היה השפה, ויחד עם זאת ברגע שהצלחתי להתגבר על המכשול, הייתה לי תחושת הישגיות מאין כמותה. פגשתי אנשים מכל העולם, שעד היום אני בקשר איתם בלינקדאין וברשתות החברתיות; חלק מהם כבר יזמים, עומדים בראש פרויקטים, בעלי סטארט-אפ או עסקים... במבצע שומר חומות אפילו קיבלתי כמה הודעות מכאלו שהתעניינו בשלומי והזמינו אותי למדינתם".

פנינה מספרת שהלימודים בבייג'ינג היו ברמה מקצועית מאוד גבוהה, ולקח לה זמן להתרגל לשיטת הלימוד השונה, הכללה בעיקר פרזנטציות. מעבר לידע הרב שרכשה בבית הספר הסיני הנחשב, פנינה מספרת כי היא רכשה אנגלית עסקית בזכות חילופי הסטודנטים, והכלים שקיבלה שם הטיבו עימה בהמשך התואר הבוגר והמוסמך שלה בארץ, במנהל עסקים.

 

אור גרויסמן, YONSEI, סיאול, קוריאה הדרומית

0946652a10e5368ee97ad0d9df72a180