02545e54060437b3c866d81e6bd8a12e

a4627b6579af1a96de52d12485998f27

ידיעון ספטמבר 2022

Group_80
Untitled-1
 
שנהיה לראש!
ספטמבר מביא איתו רוח חדשה. אולי זו תחילת שנת הלימודים בבתי הספר ואולי אלו ניחוחות עוגת הדבש שסבתא הכניסה לתנור... את ספטמבר הזה אנחנו פותחים עם דף חדש, אבל גם עוצרים לרגע ומודים על מה שיש.
בשנה החולפת ערכנו מגוון ראיונות קצרים עם סטודנטים.ות, אנשי.ות סגל ובוגרים.ות, ואלה עזרו לנו להכיר קצת יותר לעומק את האנשים שבלעדיהם לא היינו יכולים להיות מי שאנחנו. בחרנו כמה ראיונות וריכזנו אותם כאן.
תודה לכולן.ם על העשייה הנפלאה!
בזכותכם אנחנו פותחים בקרוב עוד שנה מוצלחת.
ובנימה זו – שנה טובה!

 
 
מוזמנים לעקוב, להגיב ולכתוב לנו:
פייסבוק | אינסטגרםלינקדאין | טוויטר
 
בברכה,
ארגון הבוגרות והבוגרים.
ביחד הכי טוב.
 
 

מהנעשה בבית הספר

loreal
הוקמה קרן השקעות חדשה בהובלת סטודנטים.יות.
"קרן מעיין" היא קרן ייחודית לאוניברסיטה העברית. הקרן משלבת התנסות מעשית לסטודנטים.יות MBA בעולם ההשקעות, ובפרט בהתנסות מעשית בעולם קרנות ההון סיכון בשלבי המשקיעות בסטארטאפים בשלבים מוקדמים (Early stage). מדובר ברכישת ניסיון בסקטור ההולך וצומח בעולם הפיננסי, סקטור השקעות האימפקט.
צוות הסטודנטים.יות שיפעל בקרן יהיה אמון על איתור, ניתוח אימפקט, בדיקת נאותות, הצגה לפני ועדת ההשקעות של הקרן ופיתוח קשרים עם משקיעים וחברות פרוטפוליו – כל זה בליווי סגל בית הספר ובמקביל להכשרה ייעודית. בנוסף, הקרן תשקיע באימפקט-טק-סטארטאפים שהוקמו בידי בוגר.ת של האוניברסיטה העברית ושיש הלימה בין פעילותם העסקית לבין השפעתה החברתית או הסביבתית. המשקיעים בקרן יהיו גם הם בעלי זיקה לאוניברסיטה העברית וכמובן לעולמות התוכן הרלוונטיים: יזמות, טכנולוגיה, השקעות ואימפקט.
וכך, נוסף על ההתנסות המעשית בעולם השקעות האימפקט, יהיה לפעילותה של קרן מעיין ערך מוסף בהיותה פלטפורמה המחברת בין סטודנטים.יות ובוגרים.ות של האוניברסיטה במגוון תחומים.
כיום, צוות סטודנטים.יות מתנדב מעורב בעיצוב הקרן מיומה הראשון: הוא מקדם את הקמתה, נפגש עם שחקנים משמעותיים באקוסיסטם האוניברסיטאי והיזמי ובונה את החומרים השיווקיים ואת ההצגה למשקיעים.ות פוטנציאליים.
את הקמת קרן מעיין מובילים פרופ' יגאל נוימן, ד"ר דן מרום ושיר כהנוב – כולם מבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית.
 
קבלו הצצה לקורסי הקיץ שהיו לנו בחודשים האחרונים:
תלמידי כלכלה פיננסית – רז אלפר, עדי גלמן, עמרי דוייטש, הדס זזון ודוד כוכבי –  השתתפו השנה בקורס קיץ באוניברסיטת דיוק שבארצות הברית. הקורס "Economics of Innovation" מתמקד בשאלה כיצד שינוי טכנולוגי מוביל לשינוי במבנה השוק.
miztainim
כמדי קיץ גם השנה התקיימה בבית הספר תוכנית TIP, והפעם בהובלת ד"ר דן מרום ומיכאל מזרחי. השנה השתתפו בתוכנית, ואף סיימו אותה בהצלחה, עשרה סטודנטים לתואר שני – חמישה מישראל וחמישה ממדינות אחרות. אנחנו שולחים לכולם מכאן את הערכתנו הרבה על העבודה הקשה.
miztainim
קורס הקיץ ביזמות ישראל-קנדה הוא תוצר של שיתוף פעולה בין בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית והפקולטה לניהול דיזטלס (Desautels) באוניברסיטת מק'גיל ובחסות קרן רייזמן-שוורץ. בקורס משתתפים 18 סטודנטים קנדים ו-6 סטודנטים ישראלים במתכונת של שבוע בקנדה ועוד שבועיים בישראל. את הקורס מוביל פרופ' יגאל נוימן מבית הספר שלנו.
miztainim
 
תנו בראש!
 

הכירו את...

כבר למעלה משנה פועלת הפינה ״הכירו את״ בפייסבוק ובשאר הרשתות החברתיות של בית הספר. בפינה מתראיינים אנשי סגל, סטודנטים ובוגרים על חייהם האישיים, האקדמיים והעסקיים, ואנחנו כאן כדי להקשיב.
ליקטנו בשבילכם ארבעה ראיונות, ואנחנו מבטיחים לכם שיש עוד רבים להכיר.
מוזמנים ומוזמנות להיכנס לדף הפייסבוק שלנו ולהיחשף לעוד אנשים שתרמו, ותורמים, רבות לבית הספר והופכים אותו למה שהוא.
scene17611

הכירו את הסטודנט – חזי לנין

"החלטתי ללמוד מנהל עסקים משום שמאז ומתמיד ידעתי שאמצא את עצמי בבוא הזמן בתפקידי ניהול. ההזדמנות ללמוד בבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה האיכותית בארץ היא זכות גדולה, כי אני מאמין שזה המקום האידאלי ללמוד על מנהיגות, השפעה ופריצת דרך."
 
7e8a21e969db...

הכירו את הסטודנטית – עדי עוזר

עדי היא סטודנטית שנה ג׳ לתואר בוגר בפסיכולוגיה ומנהל עסקים ובמקביל לומדת בשנה א’ בתוכנית "אלפא" לביג דאטה ושיווק ובתוכנית "פרחי מחקר" – תוכנית מצטיינים של המחלקה לפסיכולוגיה למחקר במעבדות קליניות. 
 
scene17611

הכירו את הבוגר – יעקב קידר

יעקב קידר, בוגר שלנו ודיפלומט שכיהן במגוון תפקידים, בכללם שגריר ישראל בקניה, אוגנדה וטנזניה ושירת גם ביפן ובסין, נסע לאחר פרישתו לגבול אוקראינה-הונגריה כדי לסייע לפליטים אוקראינים להגיע לישראל.
 
7e8a21e969db...

הכירו את המרצה – פרופ' משה (שיקי) לוי

הוא נבחר בידי סטודנטיות וסטודנטים בשאלון הערכת ההוראה למרצה האהוב כמה שנים ברציפות, הוא מחזיק שלושה תארים מהאוניברסיטה העברית, ויש לו ותק של 33 שנים באוניברסיטה הן כסטודנט והן כחבר סגל, מרצה וראש ההתמחות למימון בבית הספר. הכירו את משה (שכולם קוראים לו שיקי) לוי!
 
scene17611

הכירו את המרצה – פרופ' רונן פלדמן

על החלוץ בתחום כריית טקסט שמעתם? פרופ׳ רונן פלדמן מספר לנו בריאיון על הקשר ההדוק בין תעשייה לאקדמיה, וגם קצת על איך אצן וחתן חידון התנ״ך העולמי הגיע לעולם כריית הטקסטים ושוק ההון.
 
7e8a21e969db...

הכירו את המרצה – פרופ' גור מושיוב

בן למשפחה ירושלמית בעלת עבר היסטורי מרשים, אלוף בהתעמלות, חובב כדורגל מושבע ואיש חקר ביצועים מהטובים בתחום. את פרופ׳ גור מושיוב תפסנו לריאיון רגע לפני פרישתו לפנסיה כדי לשמוע ממנו קצת על 30 שנים של עשייה אקדמית. 
 

בהזדמנות חגיגית זו נרצה לברך את חברי.ות הסגל והבוגרים.ות שלנו

  • ברכות לאורי וטרמן, בוגר מחזור 2011 לתואר שני במנהל עסקים, שלאחר כהונתו בתפקיד מנכ״ל רשת הפארם Be בארבע השנים האחרונות מונה בחודש שעבר למנכ״ל שופרסל.
  • ברכות לפרופ׳ תמר זילבר על מינויה לסגנית עורכת ראשית לכתב העת היוקרתי Organization Studies. לכתב העת יש מעל ל-20 עורכים בכירים ושני סגני עורכים ראשיים, ואחת מהן היא פרופ׳ זילבר שלנו.
  • ברכות למאיה הרן חזן, שסיימה השנה את הדוקטורט וקיבלה פרס על עבודת הדוקטור שלה בנושא "חוסר מודעות לרגולציה צרכנית בשימוש ברשתות חברתיות". כל הכבוד ותודה רבה לפרופ׳ אורלי שדה על ההנחיה!  
  • ברכות לד"ר מיכאל גופמן שמאמרו "אינטליגנציה מלאכותית, חינוך ויזמות", בשיתוף עם ג'או ג'ין מאוניברסיטת צ'ונג קונג בבייג׳ין, התקבל ל-Journal of Finance. כל הכבוד!
  • כבכל שנה גם השנה מתפרסם הדירוג האקדמי של אוניברסיטאות בעולם, או בשמו השני – דירוג שנגחאי. האוניברסיטה העברית מדורגת השנה במקום ה-77, והיא המובילה בישראל. יישר כוח ושנמשיך להוביל מצוינות אקדמית גם בשנה החדשה!
צוות המדיה שלנו גדל והתרענן, ומפרסם עבורכם תכנים איכותיים על מחקרים עדכניים,
על בית הספר, יצירת קשרים עם בוגרות ובוגרים ועוד.
עקבו אחרינו במדיה החברתית:
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה