מימון ובנקאות

פרופ' ברגמן

פרופ' יעקב ברגמן

אמריטוס
Yaacov.Bergman@huji.ac.il

פרופ' יעקב ברגמן הוא גמלאי בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית (מרצה למימון), עוסק בחקר ההשכלה הגבוהה ובמדיניותה.

ד"ר ענת ברכה

פרופ' ענת ברכה

מנהלת מרכז קרוגר
Anat.Bracha@mail.huji.ac.il
חדר 5131

דוקטור ענת ברכה היא בעלת Ph.D בכלכלה מאוניברסיטת ייל (Yale) משנת 2005, והיא חוקרת את השפעתן של תובנות מתחום הפסיכולוגיה על הכלכלה.

קרא עוד
בפרט, היא חוקרת מוטיבים פסיכולוגים המשפיעים על תפישת סיכון, התנהגות פרו-חברתית, והתנהגות פיננסית, עם דגש על יישומים למדיניות ציבורית.

מחקריה פורסמו בכתבי עת מובילים, ביניהם: The American Economic Review, Management Science, ו- The Journal of Labor Economics, וכן הופיעו ב:
The Wall Street Journal, The New York Times, The Economist, ועוד. היא גם זכתה בפרסים בארץ ובחו"ל מטעם קרן המדע הישראלית, מרכז פנחס ספיר, Cowles Foundation Prize, ורבים נוספים.

דוקטור ברכה שימשה בעבר ככלכלנית בכירה בבנק הפדרלי של בוסטון (Federal Reserve Bank of Boston), כחברת סגל באוניברסיטת תל אביב, וכחוקרת אורחת באוניברסיטאות הרווארד, פיטסבורג, וייל.

 

ד"ר ברכה בעיתונות

The New York Times: What Is Bitcoin Really Worth? Don’t Even Ask.
The Wall Street Journal: The Gig Economy and Debt
The Wall Street Journal: Boston Fed Looks at Informal Work Participation Patterns
The Wall Street Journal: Subsidize Water Heaters, Not Hybrids
The Economist: Looking good by doing good
Bloomberg Brief: The Sharing Economy

קראו פחות
פרופ' דן גלאי

פרופ' דן גלאי

אמריטוס
dan.galai@huji.ac.il
בעל דוקטורט במנהל עסקים מאוניברסיטת שיקגו, תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה ושני במנהל העסקים מהאוניברסיטה העברית.
פרופ' דודי גרשון

פרופ' דוד גרשון

במסלול הנלווה
מנהל מרכז גרשון לפינטק
David.Gershon@mail.huji.ac.il
חדר 5102

דוד גרשון הוא פרופסור מן המניין במחלקה למימון ובנקאות בבית הספר למנהל עסקים ומייסד מרכז גרשון FinTech באוניברסיטה העברית בירושלים.

יאיר דוכין

ד"ר יאיר דוכין

במסלול הנלווה
ראש ההתמחות במימון נדל"ן MBA
yair.duchin@mail.huji.ac.il
חדר 4117

ד״ר יאיר דוכין מכהן כראש ההתמחות במימון נדל"ן בתכנית ה. לד״ר דוכין דוקטורט בכלכלה מהאוניברסיטה העברית. תחום ההתמחות שלו הוא בדיקת כדאיות והכנת תכניות עסקיות ללקוחות שונים מהמגזר הציבורי והעסקי.

קרא עוד

בעבר מילא מספר תפקידי ייעוץ פיננסיים, כדירקטור וחבר בועדת השקעות בקבוצת קרנות הנאמנות ״עמדה״, יועץ כלכלי פיננסי לעיריית כרמיאל ועוד. בנוסף ניהל מספר רב של פרויקטים כגון בניית תכניות עסקיות וסקרי היתכנות כלכליים לערים, מוסדות ומלונות שונים ברחבי המדינה.

ד״ר דוכין מלמד קורסים בנושאי כלכלה ונדל״ן, ביניהם כלכלת ישראל כלכלת הנדל״ן.

 

ד״ר דוכין בעיתונות

ד״ר דוכין בעיתון דה-מרקר על מצב הדיור בארץ

קראו פחות
פרופ' צבי וינר

פרופ' צבי וינר

הקתדרה לבנקאות וניהול סיכונים על שם משפחת סנגר
02-5883049
Zvi.Wiener@huji.ac.il
חדר 5107

פרופסור צבי וינר מכהן כראש קתדרה לבנקאות וניהול סיכונים על שם משפחת סאנגר, שבבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים. וינר הוא מומחה למימון בעל ניסיון רב בתחומים של ניהול סיכונים, הנדסה פיננסית והשקעות. 

קרא עוד

וינר פיתח שיטות יעילות ומודלים בהם נעשה שימוש רחב בשווקים פיננסים, בין היתר על ידי בנק ישראל, משרד האוצר, ורשות ניירות ערך. הוא שימש כדיקן בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית בין השנים 2016-2020, ולפני כן כראש המחלקה והמנהל האקדמי של תכנית ה-Executive MBA  בבית הספר. כמו כן, פרופסור וינר הוא אחד ממייסדי 'ארגון מנהלי הסיכונים הבין – לאומי' (PRMIA, www.prmia.org), הכולל עשרות אלפי חברים מרחבי העולם.

מחקריו של וינר פורסמו בכתבי עת אקדמיים רבים, ביניהם The Journal of Finance, Review of Financial Studies, ובנוסף לכך פרסם וערך ספרים בתחום המימון. צבי וינר קיבל את תואר ה-Ph.D מטעם מכון ויצמן, מדורג דרך קבע בין 10% החוקרים המובילים לפי ה-SSRN, וזכה בפרסים וקרנות מחקר רבים.

 
קראו פחות