התנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש

פרופ' שאול אורג

פרופ' שאול אורג

אחראי על שוויון הזדמנויות וגיוון
חדר 5124

שאול אורג הוא פרופסור להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים שבאוניברסיטה העברית. פרופסור אורג מעביר את קורס הליבה של התנהגות ארגונית במסגרת התואר השני (MBA), כמו גם קורסים וסמינרים נוספים העוסקים בשינויים ארגוניים, מנהיגות ואישיות.

קרא עוד

תואר ה-Ph.D של שאול הוא מאוניברסיטת קורנל (Cornell), ובנוסף הוא מחזיק בתואר שני בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת בן גוריון, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב.

מחקריו של שאול עוסקים בהשפעתן של תכונות וערכים אישיים על העמדות וההתנהגויות של פרטים. אחד ההקשרים שבו מחקריו מתמקדים הוא שינוי ארגוני. מחקרו של אורג התפרסם בכתבי עת המובילים בתחום המנהל, ביניהם - "Academy of Management Annals", "Academy of Management Review", ו-"Journal of Applied Psychology".

שאול הוא כיום עורך משנה של כתב העת "Personnel Psychology", וחבר בוועד המנהל של כתבי העת "Journal of Organizational Behavior", ו – "Journal of Change Management".

קראו פחות
ד"ר מיקי אייזנמן

ד"ר מיקי אייזנמן

ראשת תוכנית בינלאומית °Startup 360,
ראשת ההתמחות באסטרטגיה ויזמות MBA
חדר 5125

ד"ר מיקי אייזנמן היא מרצה בכירה במחלקה להתנהגות ארגונית ובמחלקה ליזמות אסטרטגית בבית הספר למנהל עסקים. היא משמשת כראשת תכנית ה-MBA הבינלאומית, וכראשת המחלקה ליזמות אסטרטגית.

קרא עוד
אייזנמן קיבלה את תואר הדוקטורט שלה במנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה, וכמו כן מחזיקה בתואר שני (MBA) מטעם אוניברסיטת טוליין (Tulane), ובתואר ראשון באנגלית ובתקשורת מהאוניברסיטה העברית.

ד"ר אייזנמן שימשה בעבר כעמיתת פרופסור בברוך קולג' שבניו יורק (City University of New York's Baruch College). מחקריה פורסמו בכתבי עת אקדמיים מובילים, ביניהם:  Administrative Science Quarterly, Academy of Management Review, Journal of Management Studies. לצד ניסיונה האקדמי הרב, ד"ר אייזנמן היא חברת הנהלה של ה-Academy of Management Review and Organization Theory, חברה בוועדת הפרסים של ה- William H. Newman Award, וחברה ב- Academy of Management וה-European Group of Organizational Studies.

ד"ר אייזנמן זכתה בפרסים ומענקי מחקר, ביניהם מענקים מטעם קרן המדע הישראלית,  הסוכנות הדנית למדע והשכלה גבוהה, International Network Program, מענק ג'וליאן סימון ועוד. היא גם זכתה בפרסים -

Best Developmental Reviewer Award, ו-Best Reviewer Award מטעם ה-Academy of Management Review.

 

ד"ר אייזנמן בעיתונות

TheMarker - מה גורם לחוקרת העיצוב להירתע דווקא מהמוצרים של אפל?

קראו פחות
פרופ' תמר זילבר

פרופ' תמר זילבר

ראש תכנית ה-BA מנהל עסקים,
ראש ההתמחות בהתנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש
חדר 5122

תמר זילבר היא פרופסור מן המניין במחלקה להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים, ומשמשת כיום כראש תכנית התואר הראשון למנהל עסקים, וכראש המחלקה להתנהגות ארגונית.

קרא עוד

זילבר השלימה את תואר ה-Ph.D שלה בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה העברית. היא מחזיקה בתואר M.A. בפסיכולוגיה, ותואר ראשון בפסיכולוגיה ותכנית המצטיינים "אמירים" למדעי הרוח, גם הם מטעם האוניברסיטה העברית.

פרופסור זילבר שימשה כעמיתת מחקר באוניברסיטת גוטנבורג (Gothenburg), וכפרופסור אורחת באוניברסיטאות קליפורניה, ברקלי, בית הספר קרול למנהל עסקים בקולג' של בוסטון, באוניברסיטת סן-דייגו, ובבית הספר לניהול של M.I.T.

זילבר הוציאה לאור את הספרים: "Narrative Research: Reading, Analysis and Interpretation", "Peace Entrepreneurs and Social Entrepreneurship: Life Stories From Israel and Palestine", ומחקריה פורסמו בכתבי עת מובילים רבים. כמו כן היא זכתה במגוון פרסים, ביניהם פרס A. Berger על מצוינות אקדמית, מענק גולדה מאיר, ו-Ginsberg Postdoctoral Fellowship.

 

הרצאות

הרצאה של פרופ' זילבר בנושא מגדריות ופמיניזם מודרני

קראו פחות
ד"ר שהם חשן -הלל

פרופ' שהם חשן-הלל

חדר 5113
02-5883109

פרופ' שהם חשן-הלל היא מרצה בכירה בהתמחות להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים וחברה במרכז פדרמן לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית. במחקרה היא מתמקדת בתהליכי קבלת החלטות בארגונים ובהקשרים חברתיים. חשן-הלל היא ראש המעבדה לקבלת החלטות.

קרא עוד

חשן-הלל קיבלה את הדוקטורט שלה בפסיכולוגיה חברתית מהאוניברסיטה העברית, והמשיכה לפוסט דוקטורט עם מלגת רוטשילד, במרכז לחקר החלטות בבית הספר למנהל עסקים Booth של אוניברסיטת שיקגו.

פרופ' חשן-הלל זכתה בפרס "Abe Gray" על מצוינות מחקרית, וזכתה במספר לא מבוטל של מענקי מחקר, ביניהם מענק מהקרן הגרמנית ישראלית (GIF), מענק מחקר מהקרן הלאומית למדע (ISF) ומענק אקדמאי מהקרן ״Joy Ventures״. עבודותיה מתפרסמות בכתבי עת מובילים ומצוטטות לעיתים קרובות בעיתונות, כולל בעיתון הארץ, Forbes, CNN, דה מרקר ועוד.

היא מלמדת את הקורסים: האומנות והמדע של המשא ומתן; קבלת החלטות: אינטואיציה, אסטרטגיה ומה שביניהן; תיאוריה ומעשה במשא ומתן; וסמינר בקבלת החלטות בהקשרים חברתיים.

 

פרופ' חשן-הלל בעיתונות

מעריב: על השפעות הקורונה על השינה

דה-מרקר: על קיצוצי שכר רחבים

דה-מרקר: על יחסי מנהלים-עובדים

Ynet: על התפתחות הראייה החברתית

קראו פחות
פרופ' אבי קלוגר

פרופ' אבי קלוגר

ראש תחום בינלאומיות
חדר 5121
02-5881009

פרופ׳ אבי קלוגר הוא מרצה וחבר סגל בחוג להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. הוא מכהן כחבר בארגון לפסיכולוגיה חברתית ואישיותית, באקדמיה לניהול בארגון להתנהגות ארגונית.

קרא עוד
הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיה יישומית ממכון סטיבנס לטכנולוגיה. במחקריו הוא מתמקד בסכנות המשוב ויתרונות ההקשבה במערכות יחסים ובמסגרות חברתיות.

פרופ׳ קלוגר זכה במגוון פרסים בזכות עבודתו, ביניהם פרס הסוקר המצטיין מטעם האקדמיה לתגליות ניהול ופרס המאמר המצטיין בהתנהגות ארגונית מטעם חטיבת ההתנהגות הארגונית באקדמיה לניהול יחד עם שותפו אנג׳לו ד׳ניסי. בנוסף, זכה במגוון מענקים מטעם הקרן הישראלית למדע, הקרן הדו-לאומית למדע, מכון צבא ארצות הברית ועוד. עבודותיו צוינו בעיתונים הארץ, Forbes, New Yorker ועוד.

בנוסף לניסיונו האקדמי, קלוגר מתפקד כיועץ ארגוני עבור חברות וארגונים שונים, הכוללים את משרד ראש הממשלה, משטרת ישראל, צה״ל, אינטל, בנק לאומי, SodaStream ועוד.

הוא מלמד את הקורסים התנהגות ארגונית, הקשבה בארגונים: מיומנות בניהול, שיטות מחקר עבור דוקטורנטים ושיקולים תיאורטיים בניהול משאבי אנוש.

 

פרופ׳ קלוגר בעיתונות

דה-מרקר: חשיבותה של ההקשבה

גלובס: על הקשר בין הקשבה וניהול טוב

הארץ: איך להפוך למקשיבים טובים יותר

 
קראו פחות