BioMed MBA - התמחות בניהול ביו-רפואי

ממכונות הנשמה לתרופות ביולוגיות חדשניות, תעשיית מדעי החיים היא אחת התעשיות החשובות והרווחיות ביותר שיש לשוק להציע.

מגפת הקורונה הקפיצה את תחום מדעי החיים למרכז, אך כבר מזמן היא מגלגלת בתוכה מיליארדי דולרים. ההצלחה המסחררת של התעשייה, גם בישראל וגם בעולם, היא הודות לשילוב של אנשי מקצוע בעלי השכלה גבוהה מאקדמיה והתעשייה עם תרבות יזמית, רוח חדשנית וידע טכנולוגי מגוון. ללא אנשי ניהול מצוינים המערכת לעולם לא הייתה מגיעה למה שהיא היום.

התוכנית לתואר שני במנהל עסקים לניהול ביו-רפואי של האוניברסיטה העברית מיועדת להכשיר את אנשי המקצוע בתעשיית הביו-רפואית להתמודד עם עולם המושגים הייחודי והמאתגר של תעשייה זו.

וובינר - הכירו את התכנית

מה תקבלו בתכנית?

התוכנית מקנה לבוגריה מסגרת לימודים מיוחדת להכשרה בנושאים ייחודיים מתחום הניהול הביו-רפואי, כגון:

  • יזמות וניהול החדשנות
  • רגולציה וניהול סיכונים
  • ניהול ידע, שיווק וקניין רוחני במיזמים
  • סוגיות מימון של המיזם הביו-רפואי
  • סוגיות בכלכלת בריאות ורפואה

ההתמחות בניהול ביו-רפואי היא התוכנית האוניברסיטאית היחידה הקיימת בישראל למנהל עסקים לניהול ביו-רפואי, בדומה לתכניות הקיימות באוניברסיטאות המובילות בעולם (כגון ,Johns Hopkins Berkeley ואחרות). התוכנית תפתח בפני בוגריה אפשרויות קידום ותזכה אותם ביתרון יחסי ברור.

למי מיועדת התכנית?

התכנית מיועדת לבעלי תארים קודמים בכל התחומים, חוקרים/ות באקדמיה או בתעשייה, עובדים/ות בחברות טכנולוגיות רפואיות (תרופות, דיאגנוסטיקה, מכשור רפואי), יזמים מהתעשייה, ובעצם לכל המעוניין בפיתוח קריירה בתחום.

בוגרים מספרים

אייל בר-אור, QP, QPPV-Israel, בחברת אומריקס ביופארמצבטיקה

״אני ממליץ בחום על מסלול הBIOMED MBA בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים עבור כל מי שעובד או מעוניין לעבוד בתחום הפארמה, הביומד והמכשור הרפואי. המסלול מספק ידע וכלים בתחום ותורם משמעותית להתפתחות ולידע המקצועי. הקורסים הנלמדים במסלול העניקו לי כלים חדשים ומשמעותיים ל"ארגז הכלים" המקצועי שלי וכן הכרות אישית עם כמה מהמנהלים, היזמים, והמומחים המובילים, העומדים מאחורי כמה מסיפורי ההצלחה הגדולים בתחום הפארמה בישראל״.

סימה קוצ'רסקי, מנהלת השיווק של חברת בריינסווי  (Brainsway)

״הגעתי לתכנית עם רקע במנהל עסקים ועבודה של 4 שנים בביוטק. מרגישה שמגוון הקורסים המוצעים בתכנית יהיו רלוונטיים ביותר לתחום בו אני עוסקת ויסייע לי להשלים פערים בנושאים בהם לא היה לי רקע קודם. הידע הזה מאפשר לי להיות מקצועית יותר בעבודתי, כמו גם לפתוח את הראש לכיוונים נוספים. אמנם חלק מהקורסים היו קצת מאתגרים עבורי כמישהי שאין לה שום רקע במדעיי החיים, אך אין כמו לאמץ קצת את הניורונים במוח ולהרגיש שלמדת משהו חדש!״

נעמה בראל, CRA בחברת בילונג (Belong) תואר ראשון- פסיכולוגיה וביולוגיה.

״הגעתי לתכנית לאחר שחיפשתי תואר שיענה על הצורך שלי למציאת תחום לימוד המשלב את אהבתי לעולם הביולוגיה אך עם דגש על הפן העסקי. ההחלטה לעבור לתכנית לא הייתה פשוטה שכן עמדתי בפני שנתי האחרונה של התואר השני. לאחר סיום השנה הראשונה, אני יכולה להגיד שלמרות חששותיי אני מרוצה מאוד מהתכנית, היא בהחלט עונה מעל ומעבר על כל צפיותיי, הקורסים המועברים נותנים מענה לפער שקיים בשוק עם מרצים מהשורה הראשונה בתחומם. מומלץ בחום!״

ד״ר טל פאליק מיכאלי רופאה וחוקרת בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית

״לימודי מנהל עסקים במסגרת מסלול BioMed הינם ללא ספק הבחירה המתאימה ביותר לרופאים וחוקרים המעוניינים להיחשף לעולם העסקי על כל רבדיו, תוך התמקדות בתעשיית הביוטכנולוגיה. הקורסים מעשירים ופרקטיים מועברים ע״י מרצים מהשורה הראשונה שמכינים אותך באמת לעולם שבחוץ״.

מה תלמדו?

לימודים משולבים בקמפוסי האוניברסיטה העברית בירושלים

במהלך הלימודים יתקיימו ימי עיון, סדנאות והרצאות אליהם יוזמנו בכירים בתעשייה המקומית על מנת להעשיר את התלמידים בידע הרב שרכשו. כמובן, תכנית ה-BioMed MBA שואפת ליצור שיתופי פעולה עם חברות ואוניברסיטאות באירופה וארה"ב על מנת לקדם יציאה של תלמידי התוכנית לסיורים או קורסים בחו"ל.

תכנית הלימודים

ימים ושעות לימוד

לימודי ההתמחות מתקיימים בימי חמישי ושישי וביום נוסף (שישי או רביעי) שבו לומדים קורסי מנהל עסקים כלליים.

ראו מערכת לדוגמא תשפ"ג.

ראו קורסי חובה כלליים עבור מוסמך.

 

 

ראש ההתמחות

ד"ר ליאור שאלתיאל

במסלול הנלווה
ראש ההתמחות בביומד MBA
ראש תוכנית בינלאומית Med-Tech
lior.shaltiel@mail.huji.ac.il
חדר 4115

ד"ר ליאור שאלתיאל הוא חבר סגל בבית הספר למנהל עסקים, ומשמש כראש ההתמחות בניהול ביו-רפואי. שאלתיאל הוא יזם המתמחה בהנדסה כימית, ביולוגיה מולקולרית, אלקטרופיזיולוגיה, פרמקולוגיה ומערכות לאספקת תרופות.