התמחות בהתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש

בהתמחות בהתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש לומדים להפנות מבט חוקר על מגוון רחב של נושאים הקשורים בעבודה, בארגונים, ובאנשים שבהם, דרך התיאוריה והפרקטיקה ותוך שימת דגש על ההתפתחות האישית של כל סטודנטית וסטודנט.

התחום נשען על תיאוריות במדעי החברה בתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה, ומאפשר להבין תופעות כגון מנהיגות, מפגש בין תרבויות, שיתוף פעולה וקונפליקט בקבוצה, קבלת החלטות בארגון, יחסי ארגון וסביבה ופוליטיקה בתוך ארגונים וביניהם.

הפרקטיקה באה לידי ביטוי בשאיפה לחבר בין התיאוריות והידע המחקרי לבין המציאות בשטח, על ידי עיסוק באופן ביקורתי בכלי ניהול שונים כגון כלי מיון לעבודה, גיוס עובדים, הדרכה והצבת יעדים.

הדגש על ההתפתחות המקצועית של הסטודנטים נועד לפתח יכולת להתבונן בתופעות השונות בהקשר של החוויות האישיות, והמטרות האישיות של הסטודנטים, ולשפר את היכולת שלהם להתנהל בעולם מתוך הבנת תופעות בהקשרן הרחב, מודעות עצמית, ביקורתיות כלפי המציאות וכלפי עצמם.

אילו כלים ויכולות תרכשו בתכנית?

  1. כלים לניהול ובקרה על תהליכים כגון הנעת עובדים, מיון לעבודה, גיוס עובדים, הדרכה והצבת יעדים וחקירת האפקטיביות שלהם.
  2. חשיבה ביקורתית הבוחנת מימדים של פוליטיקה ויחסי כוח  ברמת הארגון (למשל, קבלת החלטות)  בין ארגונים, וביחסי ארגון וסביבה .
  3. הקניית ושיפור היכולות להתנהלות בעולם מתוך מודעות עצמית, ביקורתיות ומבט רחב ורגיש.
  4. הכרת תיאוריות במדעי החברה והיכולת להשתמש בהן כדי להבין תופעות ארגוניות.

למי מיועדת התכנית

ההתמחות בהתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש מיועדת למי שרוצים להתעמק במרכיב האנושי ולהבין עד כמה מרכיבים סמויים  בהתנהגות האנושית קובעים את איכות חיינו בעבודה ואת סיכויי מקום העבודה לשרוד ולפרוח. ההתמחות רלוונטית לכל מי שחשוב להם להבין טוב יותר את מקום העבודה והתופעות המתרחשות בו, לכל מי ששוקלים להיות מנהלים שעובדים עם אנשים, למי שרוצים לפתח הבנה וכישורים בינאישיים בעצמם, למי ששוקלים לפתח קריירה במשאבי אנוש, למי ששוקלים לפתח קריירה בייעוץ ארגוני ולמי ששוקלים להפוך לחוקרים בתחום.

מה תלמדו?

תכנית הלימודים

ימים ושעות לימוד

לימודי ההתמחות מתקיימים בימי שני ושלישי וביום נוסף (שישי או רביעי) שבו לומדים קורסי מנהל עסקים כלליים.

ראו מערכת לדוגמא.

ראש ההתמחות

פרופ' תמר זילבר

ראש תכנית ה-BA מנהל עסקים, ראש ההתמחות בהתנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש MBA
חדר 5122

תמר זילבר היא פרופסור מן המניין במחלקה להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים, ומשמשת כיום כראש תכנית התואר הראשון למנהל עסקים, וכראש המחלקה להתנהגות ארגונית.