התמחות בחקר ביצועים וניהול התפעול

יש דבר כזה מהנדסים בעולם העסקים? מסתבר שכן.

יועצי חקר ביצועים וניהול התפעול מאפשרים, בצורה אנליטית והסתברותית, להתמודד עם בעיות שונות ולספק נקודת ראייה כוללת, שלעיתים מנהלים עלולים לפספס. חברות שמאמצות את ההמלצות של העוסקים בחקר ביצועים ובניהול התפעול יכולות לחסוך ממיליוני עד מאות מיליוני שקלים בשנה (!).

בהתמחות בחקר ביצועים וניהול התפעול אנו שמים דגש על שיפור תהליכים, ניתוח מערכות ומודלים כמותיים שעוזרים לארגונים לייעל תהליכים ולהרוויח יותר.

כך שאם אתם אוהבים מודלים ומספרים – זו ההתמחות בשבילכם.

מה תקבלו בתכנית?

  1. הזדמנות לצאת מ"הבועה" ולפתור בעיות המופיעות בעולם האמתי
  2. שימוש במיומנויות אנליטיות ויצירתיות
  3. חציית גבולות ומעבר בין תחומי ידע שונים
  4. הזדמנות לרכוש מיומנויות אסטרטגיות טובות יותר
  5. חוליה חיונית, המקשרת בין היחידות הטכנולוגיות ובין הנהלת הארגון
  6. השתלבות בתחום נדרש ומבוקש לאורך זמן

למי מיועדת התכנית?

ההתמחות מיועדת לאנשים שמחפשים קריירה דינמית ותפקידים מתחומי עניין שונים. ההתמחות בחקר ביצועים וניהול התפקוד מעניקה אופציות תעסוקה רלוונטיות במיוחד בעולם מוצף נתונים ומידע.

למי שמעוניין להיות בתפקיד אנליטי, לנהל מחלקה בתוך החברות הגדולות בישראל (ציבוריות ופרטיות) – תואר זה ייתן את ההיבטים הנדרשים לכך.

למי שרוצה גם לנהל וגם להבין לעומק את האסטרטגיות שייקחו את ארגון קדימה.

מה תלמדו?

תכנית הלימודים

ימים ושעות לימוד

לימודי ההתמחות מתקיימים בימי שני וביום נוסף (שישי או רביעי) שבו לומדים קורסי מנהל עסקים כלליים.

בשנה ב' סמסטר א', לימודי ההתמחות מתקיימים בימי חמישי ושישי\רביעי ללימודי מנהל עסקים כלליים.

ראו מערכת לדוגמא.

ראש ההתמחות

ד"ר בנימין עוז

ראש ההתמחות בחקר ביצועים וניהול התפעול MBA
חדר 4107

ד"ר בנימין עוז הוא מרצה במחלקה לחקר ביצועים בבית הספר למנהל עסקים. בנוסף הוא משמש כחבר מועצה באגודה הישראלית לחקר ביצועים (אילב), וחבר בארגון INFORMS הבינלאומי.

קרא עוד
ד"ר עוז קיבל את תואר הדוקטורט שלו בסטטיסטיקה מהאוניברסיטה העברית במסלול הישיר בסטטיסטיקה וחקר ביצועים. כמו כן הוא מחזיק בתואר בוגר בסטטיסטיקה וכלכלה, גם הם מטעם האוניברסיטה העברית.

ד"ר עוז שימש כעמית מחקר במחלקה לסטטיסטיקה של אוניברסיטת אוקלנד (Auckland). מחקריו מתמקדים בנושאים של קבלת החלטות, מודלים של תורים, והתנהגות אסטרטגית בתורים, ומיישמים מודלים סטוכסטיים, הסתברות יישומית, תורת התורים ותורת המשחקים. מחקריו פורסמו בכתבי עת אקדמיים מובילים, ביניהם:

Management Science, Naval Research Logistics, European Journal of Operational Research.

ד"ר עוז זכה בפרסים רבים, כאשר הבולטים שבהם הינם פרס Takács מטעם גוף המחקר SMACS שבאוניברסיטת גנט (Ghent) ופרס אברהם מחרז מטעם אוניברסיטת בן גוריון והאגודה הישראלית לחקר ביצועים, שניהם על עבודת דוקטורט מצטיינת.

 
קראו פחות